Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DİKKAT! EKPSS DUYURUSU

EKPSS-Kura Başvuruları hakkında duyuru yayımladı...

Okunma: 3275

13.02.2018 20:47

ekpss, başvuru, başvuru tarihi, bartın, haber, bartın tv, bartın haber
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 2018 Yılı EKPSS-Kura Başvuruları hakkında duyuru yayımladı. 6 Şubat tarihinde başlayan sınav başvurularının  21 Şubat tarihinde sona ereceği ifade edilirken kuraya katılacaklar için başvuruların ise 2-16 Mayıs 2018 tarihileri arasında yapılacağı duyuruldu.

 

Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 2018 Yılı EKPSS-Kura Başvuruları hakkında duyuru yayımladı. Yapılan duyuruda, “Bilindiği üzere Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca 22 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için başvurular, 6-21 Şubat 2018 tarihleri arasında, kuraya katılacaklar için başvurular ise 2-16 Mayıs 2018 tarihileri arasında yapılacaktır. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının internet sitesinde (www.osym.gov.tr) yayımlanan 2018-EKPSS Kılavuzunda yer almaktadır.” ifadelerine yer verildi.

 

Engelli vatandaşlarca sınav ve kura başvuru süreci ile ilgili olarak Başkanlığa yapılan başvurularla ilgili olarak bazı hususlara açıklık getirilerek şu bilgilere yer verildi; “Adayların mezun oldukları en üst öğrenim düzeyi (Lise, önlisans veya lisans) hangisi ise EKPSS’ye o öğrenim düzeyinden başvuru yapmaları esastır. Halen eğitimi devam eden adaylar,mezunu oldukları öğrenim seviyesinden başvuru yapabilecekleri gibi eğitimleri devam eden ve mezun olabilecekleri üst öğrenim seviyesinden de başvuru yapabileceklerdir.

 

Adayların aynı anda hem mezun oldukları, hem de eğitimine devam edip mezun olabilecekleri üst öğrenimden başvuru yapmaları mümkün bulunmadığından, bu iki öğrenim düzeyinden birini tercih etmeleri gerekmektedir.

 

Lise mezunu olup aynı zamanda lisans eğitimine devam eden bir aday, EKPSS’ye lise düzeyinden başvuru yapabileceği gibi, lisans düzeyinden de başvuru yapabilecektir.

 

Adayların sınav sonuçlarının geçerlilik süreci içinde yapılacak yerleştirme işlemlerinde ilan edilen kadrolara tercihte bulunabilmeleri için, her bir yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibarıyla EKPSS’ye başvuru yaptığı öğrenim seviyesinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

 

Bu itibarla, adayların yapılacak yerleştirme işlemlerine başvurabilmeleri için, mezun olamayacakları bir öğrenim düzeyinden EKPSS’ve başvurmamaları önem arz etmektedir.”

 

Etiketler: ekpss, başvuru, başvuru tarihi, bartın, haber, bartın tv, bartın haber
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.15741
0.157692020-05-27 08:10:02