Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Doğalgaz Faturalarında %25 Gizli Zam

Faturası gelenler hesap yaptı metreküpte 47 kuruş fark çıktı

Okunma: 107

03.11.2021 14:36

Facebook'ta Paylaş

Doğalgaz faturalarına gizli zam

Bartın genelinde faturalandırılmaya başlanan doğalgaz faturalarında geçen aya göre metreküp birim fiyatı yaklaşık 47 kuruş zamlandı.
Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar Ekim ayında ve Kasım ayında kesilen faturaların fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında paylaşarak iki ay arasındaki metreküp fiyat farkına tepki gösterdiler.
Son 4 aydır meskenler için doğalgaz fiyatlarına zam gelmediğini belirten vatandaşlar Kasım ayında gelen faturalardaki metreküpte 47 kuruşluk zam farkının açıklanmasını istedi…

İşte metreküpte 47 kuruşluk gizli zammın nedeni

Haber merkezimiz tarafından yapılan araştırmada Kasım ayında doğalgaz faturalarına metreküp başına 47 kuruş olarak yansıyan fiyat farkının nedeni ortaya çıktı.

8 Yıllık Birim Hizmet Amortisman Süresi 

22.03.2012 tarihinde EPDK`dan aldığı doğalgaz dağıtım lisansı kapsamında Doğalgaz alt yapı çalışmalarına başlayan Akmercan Batıkar Doğalgaz şirketinin 8 yıllık birim hizmet amortisman süresinin dolduğu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından süresi dolan şirketler için yeni hizmet amortisman bedelinin belirlendiği, metreküpte 47 kuruş olarak faturalara yansıyan fiyat farkının bu nedenle sistem kullanım bedeli olarak tüketim bedeli içinde gizli olarak faturalandırıldığı öğrenildi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.01871
0.020612021-12-06 18:06:50