Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DOĞALGAZ FATURASINI DÜŞÜRMENİN EN KOLAY YOLU

Okunma: 4728

27.02.2018 13:27

Facebook'ta Paylaş

Alman devi Rehau PVC Batı Karadeniz Bölge Bayi Akpürçek Pvc Limited şirketi Satış Direktörü Erdi Akpürçek doğalgaz faturasını düşürmenin en etkili yollarından biride kaliteli PVC kullanımından geçiyor dedi.

 

Erdi Akpürçek: Doğalgaz Faturasını Düşürmenin En Etkili Yolu İzolasyon

 

“Hiç şüphe yok ki kışın evi ısıtmak önemlidir, ama evin içindeki ısıtılan havayı muhafaza etmek daha önemlidir. Bunun için oturduğunuz binanın izolasyonu yoksa bir an önce yaptırmanızı tavsiye ederim. Bunu yasal bir zorunluluk olduğu için değil, uzun vadede doğalgaz tüketiminizi etkileyecek bir avantaj olduğu için yaptırmalısınız.

 

KALİTELİ PVC VE ISI YALITIMI YAPTIRANLAR YÜZDE 40 – 60’A VARAN TASARRUF SAĞLAYABİLİYOR

 

İzolasyonla kastettiğimiz, binanın içine veya tercihen dışına mantolama yapılması. Bina pencerelerinde yeni nesil çift cam kullanımı, ahşap kasa yada eski PVC  pencereleri yeni nesil PVC ile değiştirmek de önemli fark yaratır. En üst kattaki daireler için çatı izolasyonu yaptırmak ısıtılan ortam havasının dışarı çıkmasına azaltacağından, ortam ısısını muhafaza etmek için daha az kombi yakmak veya kaloriferleri daha düşük ısılarda çalıştırmak yeterli olacaktır. Mevcut pencereleriniz PVC ve çift cam olsa da, izolasyonu muhafaza etmek açısından 2-3 senede bir kere bakım izolasyon durumunu kontrol ettirmekte fayda var, zira ortam koşulları ve evlerde yapılan tadilatlar nedeniyle izolasyonda kayıplar yaşanabiliyor. Evlerdeki ısı kaybının büyük bölümü yalıtımsız binalardan kaynaklanıyor. Bina yalıtımı ve kaliteli PVC yaptıranlar yüzde 40 – 60’a varan tasarruf sağlayabiliyor.

 

ISI YALITIMINDA PVC’NİN ÖNEMİ

 

Pencere üretiminde dünya devi ve bir alman markası olan REHAU ile çalıştıklarını da sözlerine ekleyen erdi Akpürçek,  Evde enerji tasarruf edebilmenin olmazsa olmaz kuralı pencerelerdir. Evde mutlaka ve mutlaka yeni nesil pencereler kullanılmalıdır. REHAU PVClerin evde kullanılması ile yılda yüzlerce TL doğalgaz tasarruf edilmiş olur. REHAU PVC kalitesinde PVC kullanılmalıdır. Evdeki pencereler eğer ahşap veya tahta pencereler ise bu pencereler derhal değiştirilmelidir.  Evdeki pencerelerin ahşap veya eski sistem olması nedeniyle %50 daha fazla doğalgaz harcanmış olur. Gerçek bir tasarruf elde edilmek isteniyorsa yeni nesil ısı yalıtımı olan pencereler kullanılmalıdır.

 

Durumu şöyle özetlemek gerekirse Bugünkü şartlarda ortalama 100 metre kare ve içerisinde 5 kişinin yaşadığı dıştan ısı yalıtımlı ve Rehau PVC’li bir evde ısınma, ocak ve sıcak su kullanımı sonrası doğalgaz faturası 200 TL’yi geçmez, aynı dairenin sadece ısı yalıtımı olup pencere sistemleri kaliteli değilse fatura 300 liradan aşağı düşmez. Yine aynı binanın ısı yalıtımı yoksa ve pencere sistemleri ahşap yada eski sistem PVC ise bu dairede doğalgaz faturası 400 liradan aşağı düşmez. Isı yalıtımı ve yeni nesil ısı yalıtımlı Alman REHAU pencereler ile doğalgaz faturalarınızda yüzde 45’e varan tasarruf sağlayabilirsiniz” dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.03815
0.038532020-02-28 12:57:19