Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DOĞUM GÜNÜNDE DEFNEDİLECEK...

ALBARDER'in Kurucu Başkanı doğum yıl dönümünde toprağa defnedilecek...

Okunma: 9545

01.07.2017 15:18

alberder, almanyada yaşayan bartınlılar, dernek, kurucu başkan, akın ay, vefat
Facebook'ta Paylaş

 

Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (ALBARDER) Kurucu Başkanı Akın Ay vefat etti. Almanya’da vefat eden Akın Ay Bartın’da toprağa defnedilecek.

 

Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ALBARDER) Kurucu Başkanı Akın Ay kronik böbrek yetmezliği dolayısıyla tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

 

4 Temmuz 1942 Bartın doğumlu olan evli ve üç çocuk sahibi ALBARDER Kurucu Başkanı Akın Ay aynı zamanda doğum günü olan 4 Temmuz Salı günü Bartın’da toprağa defnedilecek.

 

1965-1973 yılları arasında Bartın Boğaz Üst Komutanlığında çalışan ve daha sonra Almanya’ya yerleşen Akın Ay Seche Hugo maden işletmesinde çalıştı. 1997 yılında emekli olan Akın Ay daha sonra ise Türkiye ve Almanya ortaklı maden firmalarına danışmanlık görevinde bulundu.

 

1993 yılında Kurucu Üye ve Kurucu Başkan olarak Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni (ALBARDER)kurarak derneğin ilk başkanı oldu.

 

Son üç yıldır böbrek rahatsızlığı yaşayan ve diyaliz tedavisi gören Ay, kronik böbrek yetmezliğinden dolayı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.  

 

Saygın ve çalışkan kişiliği ile bilinen Ay için 4 Temmuz Salı günü Bartın’da cenaze töreni düzenlenecek. Törenin ardından Ay’ın naaşı Halatçıyaması Asri Mezarlığında toprağa defnedilecek

Etiketler: alberder, almanyada yaşayan bartınlılar, dernek, kurucu başkan, akın ay, vefat
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.22551
0.225962020-05-27 16:19:30