Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DOLAR KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

Dolar bozdurarak gayrimenkule yatırım yapandan komisyon ücreti almayacak...

Okunma: 5932

06.12.2016 15:04

yıldırım yapı emlak, murat yıldırım, bartın emlak, emlak bartın, dolar kampanyası, murat yıldırım, bartın tv, haber bartın, bartın haber,
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da emlak sektörünün öncü firması Yıldırım Yapı Emlak sahibi Murat Yıldırım Türkiye’de devam eden dolar bozdurma kampanyasına destek olmak için dolar yatırımlarını bozdurup gayrimenkule yatırım yapan vatandaşlardan daire satışlarında komisyon almayacaklarını söyledi.

Hareketlilik devam edecek

 

Yıl bazında inşaat sektörünün Türkiye ve Bartın’da ki durumunu değerlendiren Yıldırım Yapı Emlak firması sahibi Murat Yıldırım rakamsal verilerde paylaştığı açıklamasında, “2016 yılı sonu itibariyle Bartın’da 2 bin 500 civarında konut el değiştirmiş olacak. 2015 yılında konut alım satımı bu rakamlara yakındı. Netice itibariyle iyi bir yıl geçirdik. Şu an müteahhitlerin elinde bitmiş daire çok fazla yok. İnşaat halinde olan daireler var ve projeden satışlar gerçekleşiyor. Alıcı talebi ise oldukça fazla şu anda Bartın’da bin üzerinde daire bitmiş olsa hemen satılacak durumda. Çok fazla daire arayan vatandaşımız var. Her gün bizlere yüzlerce müşteri geliyor ancak aradıkları özelliklere sahip daireler bulamıyorlar. Yeni projelerle bu talebin gelecek yıllarda karşılanacağını ve 2017 yılında da konut sektöründeki hareketliliğin devam edeceğini düşünüyoruz.” Dedi.

 

Çok ciddi bir kampanya

 

2017 yılı 2016 yılını aratır mı? Aratmaz mı? Sorusuna da yanıt veren Yıldırım, “Biz 2017 yılının daha iyi olacağını ön görüyoruz. Türkiye’de 2016 yılının Temmuz ayında ve emlak sezonun en hareketli olduğu dönemlerden birinde haince bir darbe girişimi söz konusu oldu. Bununla sarsıldık ama çok çabuk toparlandık. Konut sektöründe son 2-3 aylık periyotta işlerde normal sürece dönmüş durumdaydı. İşlerimiz oldukça iyiydi ve şu anda da bu hızlılık devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın da talimatlarıyla kredi oranları ciddi derecede düştü. Tabi kredi oranlarında ki düşüş piyasaya çok olumlu yansıdı. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda 2017 emlak sektörü için 2016’dan daha da parlak geçecek diyebiliriz. Ayrıca bartın coğrafi olarak şanslı bir bölge. Biliyorsunuz ki 100 yıllık rüya Filyos Projesi şehrimizin hemen yanı başında başlıyor. Üniversitemizde her geçen gün büyüyor. Bunları göz önüne aldığımızda Bartın’da ki gayrimenkul ihtiyacı daha da artacak. Sonuç olarak Bartın’da gayrimenkule yatırım yapanlar kazanmaya devam edecekler. ” Şeklinde konuştu.

 

Komisyon ücreti almayacağız

 

Dolarda ki yükselişin emlak sektörünü nasıl etkileyeceğine dair basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yıldırım, “Dolardaki yükseliş inşaat maliyetlerini artıracaktır. Türkiye’nin güçlü ekonomisini 15 Temmuz’da sarsamayanlar dolar spekülatörlüğü ile sarsmaya çalışıyorlar ama bunu da başaramayacaklar. Şu anda Türkiye’de çok ciddi bir kampanya var. Ülkemiz birlik ve beraberliğini dolar bozdurarak ve TL’ye geçerek gösteriyor. Ülkemiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bütün engellemelere rağmen geleceğe emin adımlarla yürüyecek ve hedeflerine ulaşacaktır. Dolarlarını bozduran vatandaşlarımızın gayrimenkule yatırım yaptıklarını görüyoruz. Bunun da piyasa da yarattığı hareketliliği görmeye başladık. Bizde buna katkıda bulunmak için dolarlarını bozdurup gayrimenkule yatıracak vatandaşlarımızdan komisyon ücreti alamayacağız. Vatandaşlarımıza bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.” Dedi.  

Etiketler: yıldırım yapı emlak, murat yıldırım, bartın emlak, emlak bartın, dolar kampanyası, murat yıldırım, bartın tv, haber bartın, bartın haber,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04571
0.046162020-01-26 18:44:32