Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DOMUZ SÜRÜSÜ BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

...

Okunma: 8341

08.11.2017 00:01

selami ünsal, veteriner hekim selami ünsal, bartın, bartın domuz görüntüleri, bartın haberleri, haber bartın
Facebook'ta Paylaş

Kırsal kesimlerde tarımla uğraşan binlerce insanın bahçelerini ve tarlalarını talan eden domuz sürüleri bu defa Gözpınar Köyünde görüntülendi.

 

Bartın’da Veteriner Hekim olarak görev yapan Selami Ünsal tarafından görüntülen domuz sürüsünün videosu sosyal medyada kısa sürede yüzlerce kez paylaşıldı.

Videoda domuzların arkalarından gelen aracı ve ışığını umursamadan yollarına devam ettikleri görülüyor.

 

Veteriner Hekim Selami Ünsal yaban domuzlarının insanlardan uzak yaşamayı tercih etseler de kış şartlarında yerleşim yerlerine yakın alanlara gelip yiyecek bulma arayışına girdiklerini ifade ederek, “Doğal yaşam besin zincirinde önemli bir nokta olan yaban domuzları şu an için besin piramidinde baskın rolü üstleniyor. Bu yüzden sayıları her geçen gün artıyor. Av hayvanı statüsünde olması sebebi ile öldürülmesi yasak olan yaban domuzu sadece av sezonunda ve özel izinler alınarak avlanabilmektedir. Gebelik süresi 120-130 gün olan yaban domuzları büyük oranda gebe ve doğumlar 28 Şubat yani av sezonunun bittiği zaman başlayacak. Sayılarının çoğalmasında ki en önemli faktör budur. Sayıların azaltılması için domuz yavruları ile beslenen tilki ve çakalların çoğalmasını beklememiz gerekecek.” dedi.

 

Gece aktif olan yaban domuzlarının karayollarında büyük tehlike arz ettiğinin de altını çizen Ünsal, sürücülere gece yolculuklarında dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

 

Ünsal, yaban domuzlarının birçok hastalığın doğal taşıyıcısı olduklarını da söylerken sığırlarda görülen şap hastalığının yaban domuzların da ise toplu ölümlere sebep olduğunu kaydetti.

Etiketler: selami ünsal, veteriner hekim selami ünsal, bartın, bartın domuz görüntüleri, bartın haberleri, haber bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.11961
0.120012020-02-28 11:03:05