Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DUYGU SELİ YAŞANDI

...

Okunma: 3047

19.03.2018 16:29

18 mart, çanakkale zaferi, bartın, şehitlik, tören, şehit aileleri, gaziler, 18 mart bartın, bartın tv, bartın televizyonu, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü dolayısıyla yurdun dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de bir dizi tören düzenlendi. Bartın Valiliği'ndeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, Bartın Valisi Nusret Dirim anıta çelenk bıraktı. Şehitlikte devam eden törende, şehitlere saygı atışının yapılmasının ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Kültür merkezinde devam eden anma programı ise geniş katılıma sahne oldu.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü Bartın’da törenlerle kutlandı. İlk tören programı Bartın Valiliği önünde gerçekleşti. Törene Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Deniz Piyade Albay Vedat Selvitop, Bartın Belediyesi Başkanı Vekili Hüseyin Fahri Fırıncı, Bartın Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ekrem Altunok başta olmak üzere il erkanı, askeri erkan ve gaziler katıldı.

 

Törende Atatürk anıtına çelenklerin bırakılmasının ardından Bartın Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ekrem Altunok yaptığı konuşmada 18 Mart tarihinin Çanakkale’nin geçilemeyeceği gibi Türk milletinin esir edilemeyeceği ve ülkemizin bölünemeyeceğinin tüm dünyaya haykırıldığı gün olduğunu söyledi.

 

Bir sonraki tören programı ise Bartın Şehitliğinde gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende saygı atışının ardından şehitlik defteri imzalandı. Vali Dirim Çanakkale Zaferinin tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi olduğunu söyledi.

 

Çanakkale Zaferi ile Kurtuluş Savaşının kazanılmasının da temellerinin atıldığını söyleyen Vali Dirim, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103’üncü yıl dönümünde Mehmetçiğinin hatırasının, inancının, azminin, manevi mirasının, milli birlik ve beraberliğimizin harcı olan Çanakkale Zaferini kazandıran bu yüksek ruhun kuşaktan kuşağa yaşatılması hepimize düşen en önemli görevdir.” diye konuştu.

 

Tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunan ve dualar edilen törende il erkanı ve askeri erkan şehitlerimizin mezarlarına karanfiller bıraktı. Şehit yakınları ve gazilerinde katıldığı programda duygu dolu anlar yaşandı.

 

Kültür merkezinde gerçekleştirilen son programda günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yanı sıra çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen şehitlerimizin anıldığı müzikli drama gösterisi ise salonu dolduran tüm katılımcılar tarafından büyük beğeni kazandı.

 

Etiketler: 18 mart, çanakkale zaferi, bartın, şehitlik, tören, şehit aileleri, gaziler, 18 mart bartın, bartın tv, bartın televizyonu, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

3.24059
3.240952020-02-21 05:24:21