Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
EBELERE DOĞUMA BAKIŞ EĞİTİMİ

...

Okunma: 1465

05.01.2018 17:45

bartın, ebe, eğitim, devlet hastanesi
Facebook'ta Paylaş

GÜNCEL YAKLAŞIMLARLA DOĞUMA BAKIŞ EĞİTİMİ

 

Bartın Devlet Hastanesi ve Karabük Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ebelere yönelik “Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitim Programı” gerçekleştirildi.

 

Bartın Devlet Hastanesi ve Karabük Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Bartın Devlet Hastanesinde görev yapan ebelere yönelik “Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitim Programı” gerçekleştirildi.

 

Doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerin doğumlarda daha etkin rol almaları ve normal doğumun yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan eğitim programında toplam 60 ebenin eğitim alması planlandı.

 

Eğitim programı kapsamında kurumda çalışan tüm ebelere,  beş gün teorik beş gün de uygulamalı eğitim olmak üzere toplam 10 gün süreyle eğitim verildi. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış' eğitim programının birinci turu tamamlandı.

 

18 Aralık ile 29 Aralık tarihleri arasında birincisi düzenlenen eğitim programına, 15 ebe katılarak eğitimlerini başarı ile tamamladılar. Eğitim sonunda, Başhekim Yardımcısı Uz Dr. Betül Hatipoğlu ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Aslıhan Yılmaz ile Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Nazan Karahan ve Öğr. Gör. Dürdane Yılmaz'ın  katıldığı törenle,  eğitimi tamamlayan ebelere sertifikaları takdim edildi.

Etiketler: bartın, ebe, eğitim, devlet hastanesi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07782
0.078142020-02-22 09:40:44