Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
EĞİTİM İŞ'TEN FENER ALAYINA DAVET...

...

Okunma: 6731

18.05.2017 19:02

eğitim iş sendikası bartın, eğitim iş sendikası bartın temsilciliği, eğitim iş sendikası bartın temsilcisi ender yeğen, eğitim iş bartın şube başkanı ender yeğen, ender yeğen, bartın fener alayı, fener alayı
Facebook'ta Paylaş

 

Eğitim İş Sendikası Bartın İl Temsilciliği Bartın’da 19 Mayıs dolayısıyla düzenlenecek olan  fener alayı yürüyüşü için Bartın halkına davette bulundu. Ayrıca açıklamada, “Eğitim-İş olarak şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, devrim ve ilkelerine, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, onun değerlerine ve kazanımlarına her zaman sahip çıkacağız.” Denildi.

 

 

Eğitim İş Sendikası Bartın İl Temsilciliği tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik  ve Spor Bayramı dolayısıyla basın açıklamasında bulunuldu.

 

Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacağız

 

Açıklama Eğitim İş Sendikası Bartın İl Temsilcisi Ender Yeğen tarafından gerçekleştirildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik  ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenecek olan fener alayı yürüyüşüne tüm Bartın halkını davet eden Eğitim İş Bartın Temsilcisi Yeğen, ““Eğitim-İş olarak şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, devrim ve ilkelerine, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, onun değerlerine ve kazanımlarına her zaman sahip çıkacağız.” Dedi.

 

Atatürk ve yol arkadaşları var olma mücadelesini başlattı

 

19 Mayıs’ın tarihten günümüze önemine değinen Yeğen, “Bugün, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının yıldönümü. Tam 98 yıl önce bugün, bir millet, Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları öncülüğünde kendi kaderine el koydu, var olma mücadelesini başlattı. Bağımsızlığın, saltanata, hilafete, emperyalizme karşı mücadelenin sembolü olan bugün, içimizi büyük bir kıvanç ve gurur kaplamaktadır.” Dedi.

 

Gençler emek sömürüsü ile karşı karşıya

 

Gençliğin ve geleceğim tehdit altında olduğunu söyleyerek açıklamasını sürdüren Yeğen, “Sınava endeksli gerici eğitim programları ile ulusal belleği yok edilmiş, sorgulamayan, düşünmeyen, itaat eden bir gençlik yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Eğitimin ticarileştirilmesi ve giderek daha fazla oranda paralı hale getirilmesi de milyonlarca gencimizin eğitim sisteminin dışına itilmesine neden olmuştur. Eğitim hakkından yararlanamayan yüz binlerce gencimiz, çalışma yaşamında da güvencesizlik ve ağır emek sömürüsü ile karşı karşıya bırakılmıştır.” şeklinde konuştu.

 

Gideceğimiz yolu ezbere biliyoruz

 

19 Mayıs’ın bir doğum günü olduğunu ve gençler adına umut olduğunu da kaydeden Yeğen, “Umut da var. Çünkü bu göz gözü görmez siste bile gideceğimiz yolu ezbere biliyoruz; Mustafa Kemal Atatürk’ün ve yol arkadaşlarının yolu. Unutmayalım; Atatürk, geleceğimizi gençlerimize; gençliği ise biz öğretmenlere emanet etmiştir. Aydınlık bir Türkiye’yi tekrar örmek, kuşkusuz bu mirasa sımsıkı sarılmaktan geçmektedir. Bu sahipleniş, kuşkusuz ki Cumhuriyet’in önemli dönemeçleri olan yıldönümlerini ve o yıldönümlerinin taşıdığı anlamı her fırsatta dile getirmeyi de içermektedir. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin başlangıcı olan 19 Mayıs'ı, doğum günü kabul etmiştir. Eğitim-İş olarak şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, devrim ve ilkelerine, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, onun değerlerine ve kazanımlarına her zaman sahip çıkacağız.” Dedi.

 

Fener alayı ile kutlayacağız

 

Açıklamasının son bölümünde Bartın’da düzenlenen fener alayı yürüyüşü için halka katılım davetinde bulunan Yeğen, “Mustafa Kemal Atatürk, nasıl dönemin padişahının fermanına rağmen 19 Mayıs’ta Samsun’a çıktıysa; biz de 19 Mayıs da Yukarı Çarşı Atatürk anıtında alanlara çıkacak ve bağımsızlığımızın doğum gününü tüm Atatürk sevdalıları ile birlikte bir fener alayı ile kutlayacağız. Tüm Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı dostlarımızı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Fener alayı yürüyüşü için saat 20:00’da Yukarı Çarşı Havuz başı mevkiinde toplanılacağı belirtildi.

Etiketler: eğitim iş sendikası bartın, eğitim iş sendikası bartın temsilciliği, eğitim iş sendikası bartın temsilcisi ender yeğen, eğitim iş bartın şube başkanı ender yeğen, ender yeğen, bartın fener alayı, fener alayı
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04926
0.049732019-08-24 08:02:44