Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
EĞİTİM İŞ'TEN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

...

Okunma: 3000

15.07.2017 13:28

eğitim iş sendikası, bartın, eğitim iş, ender yeğen, 15 temmuz
Facebook'ta Paylaş

EĞİTİM İŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ SONSUZA KADAR YAŞATMAYA KARARLIDIR

 

Bartın Eğitim İş İl Temsilcisi Ender Yeğen 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, “Eğitim-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır.” dedi.

 

Bartın Eğitim İş İl Temsilcisi Ender Yeğen 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklamasında bulundu.

 

Demokrasiye hukuk dışı müdahale kabul edilemez

 

Yeğen açıklamasında darbelerin insanlık suçu olduğuna vurgu yaparak, “Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde lanet bir darbe girişimine sahne olmuş, demokrasi askıya alınmaya çalışılmış, çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiş, ulusumuzun iradesini temsil eden TBMM bombalanmıştı. Türkiye Cumhuriyeti, milli egemenlik temelinde kurulmuştur. Milletin iradesi yok sayılarak milli egemenliğe ve demokrasiye hukuk dışı müdahalede bulunulması kabul edilemez. Geçmişte ülkemizde gerçekleştirilen darbeler ulusumuza büyük acılar yaşatmış, demokrasi ve hukuk devleti anlayışı büyük yaralar almıştır.” dedi.

 

Daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız

 

Açıklamasının devamında ülkemizin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğinin altını çizen Yeğen, “Atatürk Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlıktan, tam demokrasiden ve özgürlükten yana eğitim emekçileri olarak bizler, darbe girişimine karşı tepkimizi o tarihte çok net ifade etmiş, siyasi iktidara da demokrasi ve millet iradesinin yegane teminatı ve koruyucusunun şahıslar değil, laik, demokratik sosyal hukuk devleti olduğunu hatırlatmıştık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük devrimim” dediği laik Türkiye Cumhuriyeti’ne içten ve dıştan yönelebilecek tehditlere karşı, bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. Ulusumuz, gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde olmalıdır. Eğitim-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır. ” diye konuştu.

Etiketler: eğitim iş sendikası, bartın, eğitim iş, ender yeğen, 15 temmuz
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00343
0.003812020-09-25 10:11:47