Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
EKŞİ SÖZLÜK'TE GÜNÜN KONUSU YERLİ FİDE VE TOHUM SATIŞI...

EKŞİ SÖZLÜK'TE GÜNÜN KONUSU YERLİ FİDE VE TOHUM SATIŞI.

Okunma: 1265

24.05.2019 09:34

Facebook'ta Paylaş

İnternet kullanıcıları tarafından büyük ilgi göre Ekşi Sözlük’te günün konusu kategorilerine Bartın’da yaşanan “Yerli fide satana 20 bin TL ceza verilmesi” konusu eklendi.

 

Geçtiğimiz haftalarda Bartın Gazetesinde “YERLİ FİDE SATANA 20 BİN TL CEZA!” başlığı ile yer alan haber Bartın kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.

 

Haberin ardından Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılan açıklamada ise, toprak ve bitki sağlığı risklerinin yüksek olması sebebiyle teknik personel tarafından yapılan rutin denetimlerde tamamen bilgilendirme, bilinçlendirme ve rehberlik amacı olduğu ifade edilirken söz konusu denetimlerde ceza uygulaması olmadığı kaydedilmişti.

 

Açıklamada yerli fide ve tohum satışı yapan köylülere yönelik ceza uygulaması olup olmayacağına dair net bir ifade yer almaması ise kafalarda soru işaretleri oluşturmuştu.

 

Yerli fide ve tohum tartışmaları internet mecrasında yoğun olarak kulalanılan Ekşi Sözlük sayfasına da sıçradı.

 

Her türlü konu ve kavram hakkında, kayıtlı yazarların yorumlarını içeren, Türkiye'deki katılımcı sözlükler arasında en fazla toplam ve aylık tanım yapılan site Ekşi Sözlük’te “Yerli fide satana 20 bin TL ceza verilmesi” başlığı altında yoruma açılması ve kısa sürede konuya ilişkin yüzlerce yorum yapılması dikkat çekti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.20753
0.208042019-09-19 05:26:13