Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
EL SANATLARI VE HEDİYELİK EŞYALAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

...

Okunma: 6315

24.12.2016 13:11

hediyelik eşya, fuar, el sanatları,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Belediyesi’nin bu yıl 17’incisini düzenlediği El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı’nın açılışı törenle yapıldı. Yüzlerce hediyelik eşya ve el sanatı ürününün satışa sunulduğu fuar ilk gününde büyük ilgi gördü.

 

Bartın Belediyesi tarafından Belediye Sosyal Tesislerinde bu yıl 17’incisini düzenlenen El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı’nın açılış töreni Bartın Valisi Nusret Dirim, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Bartın Müftüsü Mahmut Gündüz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Bartın MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Bartın Madeniz Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

 

Vali Dirim: “Bartın deyince tel kırma geliyor”

 

Fuarda konuşan Bartın Valisi Nusret Dirim El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı’nın büyük bir organizasyon olduğunu ifade ederek, “Bu yıl 17.’si düzenlenen El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarında birlikteyiz. Tabi ben bu fuara ilk defa katılacağım. Bu fuar bence el sanatlarının sergilendiği aynı zamanda da pazarlanabildiği büyük bir organizasyon. Burada ürünleri satabilme imkanı var. Ayrıca bu sektördeki yenilikleri sergileme, yeni, örneklerin üretilmesi, kültürün aktarılması açısından da bu fuarlar oldukça önemli. Bu fuarda bu amaçlara hizmet edecektir. Bu fuarda başta Sayın Belediye Başkanımız ve ekibi olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bartın el sanatları açısında Türkiye’de hak edilmiş bir yeri var. Bartın deyince akla hemen tel kırma geliyor. Tel kırmanın merkezinin Bartın olduğunu Türkiye’de hemen hemen herkes biliyor. Tel kırmayla ilgilenen iş kadınlarımız var. Bunların sayısının artmasını ve bu markanın bütün Türkiye’de Bartın’la anılmasını ve gelecekte çocuklarımıza da bu el sanatının öğretilerek yaşatılmasını temenni ediyorum.” Dedi.

 

Türkiye’nin son zamanlarda yakıcı bir gündemi olduğunu da dile getiren Dirim, “Tabi Türkiye’mizin gündemi oldukça yoğun ve maalesef te üzücü. Ama hayatımıza tabi ki devam edeceğiz. Hiçbir zaman ümidimizi yitirmeyeceğiz. Günlük hayatımıza, yatırımlara, çalışmaya devam edeceğiz. Birlik beraberlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz. İnşallah geleceğimiz aydınlık ve güzel olacak.” Şeklinde konuştu.

 

28 Aralık’a kadar açık kalacak

 

Vali Dirim’in konuşmasının ardından Bartın Müftüsü Mahmut Gündüz tarafından dua okunurken daha sonra açılışı yapılan fuar ziyarete açıldı. Vali Dirim beraberinde Başkan Akın ve diğer protokol üyeleriyle fuarda yer alan stantları gezerek satışa sunulan ürünler hakkında bilgiler aldılar.

 

58 stant ve masada yüzlerce ürünün sergilendiği fuar 28 Aralık Çarşamba gününe kadar açık kalacak.

 

Etiketler: hediyelik eşya, fuar, el sanatları,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

2.40405
2.404362020-07-07 06:45:15