Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
EMANETE SAHİP ÇIKMA GÜNÜ

Bartın, İnkumu ve Amasra'dan araçlar kaldırılacak...

Okunma: 6594

11.07.2017 16:42

amasra, termik santral, bilirkişi, tarlaağzı, gömü, davacılar, termik santral davası, bilirkişi incelemesi, termik, santral
Facebook'ta Paylaş


Bartın Platformu tarafından başlatılan termik santral karşıtı mücadele 14 Temmuz 2017 tarihi kritik bir gün olarak kayıtlara geçecek.

 

Bartın Platformu öncülüğünde 2017 davacı termik santral sürecinde onaylanan ÇED raporunun iptaline yönelik dava açmışlardı.

 

14 Temmuz Cuma günü Mahkeme kararına göre termik santralin yapılacağı Tarlaağzı ve Gömü köylerinde bilirkişi incelemesi yapılacak.

 

Termik santral sürecinde büyük önem taşıyan bilirkişi incelemesine davacıların yanı sıra Bartın halkı da katılabilecek.

 

Bilirkişi incelemesinin yapılacağı Cuma günü Bartın merkez, Amasra ve İnkumu’ndan vatandaşlar için araçlar kaldırılacak.

 

Konuya ilişkin Bartın Platformu tarafından yapılan açıklamada, “Fatih Sultan Mehmet’in emaneti, cennet Amasra’ya termik santral yapılmak istendiğini dünya alem duydu artık.  Bartın-Amasra halkının mücadelesi ve tepkisinden çekinerek yıllarca termik santral izni veremeyen eller, milli iradeye karşı yapılan darbe girişiminden sonraki belirsizlik ortamından yararlanarak Ekim 2016’da termik santral ÇED raporunu onaylayarak “Amasra’nın Ölüm Fermanını” imzalamışlardı.
 

Bartın-Amasra halkı olarak bizler, bu oldubittiye sessiz kalmamış, Türkiye’de rekor sayıda, 2019 davacıyla bu kararın iptal edilmesi için dava açmıştık.
 

Ne aklın ve bilimin evet dediği, ne de halkın onay verdiği Amasra’da termik santral yapma girişimine karşı son şansımız mahkemenin bu kararı iptal etmesi. Mahkeme termik santralin yapılacağı Tarlaağzı ve Gömü köylerinde bilirkişi incelemesi kararı aldı. 14 Temmuz Cuma günü mahkeme heyeti ve bilirkişiler bu köylere keşif için gelecekler. Bartın’ın-Amasra’nın bu davaya karşı olduğunu göstermek ve davamızı savunmak için, tüm davacıları 14 Temmuz Cuma Günü Tarlaağzı’nda yapılacak Mahkeme bilirkişi incelemesine davet ediyoruz. Bu dava sadece 2019 kişinin davası değil, tüm Bartın-Amasra halkının davasıdır. Tüm halkımızı yapılacak mahkeme keşfinde hazır bulunmaya çağırıyoruz. “Gelin, hep birlikte davamıza sahip çıkalım.” denildi.

 

Öte yandan bilirkişi incelemesinin gerçekleşeceği Tarlaağzı Köyüne ulaşım için 14 Temmuz Cuma günü İnkumu, Bartın ve Amasra’dan kalkacak araçların saat 10.00’da hareket edeceği duyuruldu.

Etiketler: amasra, termik santral, bilirkişi, tarlaağzı, gömü, davacılar, termik santral davası, bilirkişi incelemesi, termik, santral
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00408
0.00452020-09-28 11:30:25