Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
EN İYİ KEŞKEK SEÇİLDİ

VİDEO HABER - VİDEO HABER - VİDEO HABER

Okunma: 4771

20.05.2017 18:22

abdipaşa, abdipaşa belediyesi, keşkek, keşkek festivali, abdipaşa keşkek festivali, abdipaşa belediyesi keşkek festivali, yaşar dönmez, abdipaşa belediye başkanı yaşar dönmez
Facebook'ta Paylaş

Abdipaşa Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Keşkek Festivali ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında en iyi keşkek yarışması gerçekleştirildi.

 

Abdipaşa beldesinde binlerce kişiyi buluşturan Keşkek Festivali ve Kültür Sanat Etkinlikleri birbirinden renkli anlara sahne oldu.

 

Festivale özgü en iyi keşkek yarışmasına bu yıl 23 yarışmacı katıldı. Festival öncesinde yöreye özgü keşkek yemeğini en güzel şekilde hazırlamak için uğraş veren yarışmacılar tencerelerde festival alanına getirdikleri keşkeklerini jüri üyelerinin beğenilerine sundular.

 

Bahri Gülenç, Semra Gül, Ramazan Gül, Halil Ender Ermiş ve Hülya Aydın’ın jüri üyeliğini yaptığı en iyi keşkek yarışmasında sonuçlar yarışmacılar kadar festivale katılan belde halkı tarafından da merakla beklendi.

 

Bazı yarışmacıların keşkeklerini çeşitli baharatlar ve pişirme yöntemleri ile hazırladıkları görülürken alanı dolduran binlerce kişiye de Abdipaşa Belediyesi tarafından dev kazanlarda pişirilen keşkek yemeği ikram edildi.

 

Sonucu merakla beklenen en iyi keşkek yarışmasında 1’inciliği Gülsüm Üngül, 2’nciliği Kezban Yaman, 3’üncülüğü Ayşe Şenol, 4’üncülüğü Sevim Demirci, 5’inciliği ise Elveda Sezer elde etti.

 

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri protokol üyelerince takdim edilirken yarışmaya katılanlara da çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Yarışmanın 1’incisi Gülsüm Üngül ödülünü AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un elinden aldı. Üngül, ödülünü alırken keşkek yemeğinin tarifini de anlattı. Dereceye giren yarışmacılara ait keşkek yemekleri protokol üyelerine de tattırıldı. Birbirinden leziz keşkek yemekleri protokol üyelerinden de tam not aldı.

Etiketler: abdipaşa, abdipaşa belediyesi, keşkek, keşkek festivali, abdipaşa keşkek festivali, abdipaşa belediyesi keşkek festivali, yaşar dönmez, abdipaşa belediye başkanı yaşar dönmez
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04673
0.047172019-09-20 21:04:13