Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU...

ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU.

Okunma: 495

19.04.2019 10:14

Facebook'ta Paylaş

31 Mart 2019 seçimlerinin ardından 12 AK Partili, 7 MHP’li ve 6 CHP’li Meclis Üyesinin yer aldığı Bartın Belediyesi yeni dönem ilk Meclis Toplantısı Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın Başkanlığında gerçekleşti.

 

Toplantı öncesinde Başkan Cemal Akın ve Meclis Üyeleri Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşunda bulunarak,  Atatürk Anıtına çelenk sundular.

 

Törenin ardından Belediye Meclis Salonunda Bartın Belediyesi Nisan Ayı Toplantısı gerçekleştirildi.

 

 Gündemin birinci maddesinde Belediye Meclisine I. ve II. Başkan Vekili Seçimi gerçekleştirildi.

 

Belediye Meclisi Başkan vekilliği için AK Parti grubunun 1. sıra Hüseyin Manav’ı, MHP grubunun ise  2. sıra adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu oldu. CHP grubunun 1.ve 2. sıra için adayı Mehmet Bahadır Karakaş oldu.

 

Seçimlerde MHP’nin 1. sıra için AK Parti’nin de 2. sıra için aday göstermemesi dikkat çekti. Seçim sonuçlarına göre 20 oyla 1. Sıra Başkan Vekili Hüseyin Manav olurken 2. sıra Başkan Vekili de Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu oldu.

 

Gündemin ikinci maddesinde ise iki asıl iki yedek Kâtip Üye seçimi gerçekleştirildi.  

 

Yapılan seçimde 1. Kâtip Üye Erol Çoban, 2. Kâtip Üye Ufuk Kasap, 1. Yedek Kâtip Üye Necmi Balık, 2. Yedek Kâtip Üye Onur Özkaya seçildi.

 

Gündemin üçüncü maddesi olan Belediye Encümenine üç üye seçiminde ise Sanem Çöme Taşdemir, Turgay Kabakçı ve Recep Ahmet Çavuşoğlu encümen üyeliğine seçilen isimler oldular.  

 

Gündemin dördüncü maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna Turgay Kabakçı, Enes Gizli, Emrah Ulupınar, Ömer Kemal Çubukçu ve Egemen Kemik seçildi.

 

Beşinci gündem maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonuna beş üye seçimi gerçekleştirildi.  

 

Yapılan seçimde Canan Çavuşoğlu, Secaattin Aykan, Erol Çoban, Alkım Tan ve Tuncay Maden Plan ve Bütçe Komisyonuna seçildiler.

 

Altıncı gündem maddesinde ise meclis üyeleri tarafından Bartın Belediyesi’nin üye olduğu Tarihi Kentler Birliği’ ne katılmak üzere 1 asıl, 1 yedek üye belirlenmesi talebi görüşüldü.  

 

Yapılan seçimde Hüseyin Gevrek’in asil, Enes Gizli’nin de yedek üye olmasına karar verildi.

 

Toplantının yedinci gündem konusu olan Bartın Belediyesi’nin üye olduğu Bartın Mahalli İdareler Birliği’ ne katılmak üzere 3 asıl, 1 yedek üye belirlenmesi talebi ile devam etti.

 

Yapılan seçimde Asil Üyeler İlker Yıldırım, Hakkı Toscu, Ahmet Kömeç ve yedek üye Necmi Balık seçildi. Gündemin sekizinci maddesinde 2018 yılı Faaliyet Raporu görüşülürken gündemin son maddesi olan 9. maddede ise meclis üyelerine 2018 yılı Denetim Raporunun okunarak, bilgiler verildi.

 

Toplantının sonunda açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “ Yeni dönemin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdik.  Birlik ve beraberlik içinde Bartın için çalışacağız. Almış olduğumuz kararların hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.16393
0.164352019-05-21 01:49:32