Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ENGELLERİ EĞİTİMLE AŞIYORLAR

...

Okunma: 201

24.05.2017 17:49

Umut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, bartın umut özel eğitim merkezi
Facebook'ta Paylaş

Umut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2016-2017 yılsonu etkinliği Yalı Umut Cafe’de gerçekleştirildi. Etkinlikte engelleri eğitimle aşan öğrencilerin 1 yıl boyunca hazırladıkları ürünleri sergilendi.  

 

“Eğitim her engeli aşar” sloganıyla hareket eden Umut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2016-2017 yılsonu etkinliğini Yalı Umut Cafe’de gerçekleştirdi.

 

Etkinliğin açılışına Bartın Valisi Nusret Dirim ve eşi Burcu Dirim,  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, İl Emniyet Müdürü İsa  Aydoğdu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Umut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Yıldırım Toper, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Vali Nusret Dirim Bartın’da ki yüzde 7 olan engelli nüfusunun göz ardı edilmeyecek bir rakam olduğunu ifade ederek, “Bartın’da nüfusumuzun yüzde 7’sini engelli vatandaşlarımız oluşturuyor. Bu ilimiz için önemli ve kesinlikle göz ardı edilemeyecek bir rakam. Eskiden engelli vatandaşlar ya da ailesinde engeli bulunan aileler toplumdan saklanıyorlardı. Toplumun içerisinde karışmak istemiyorlardı ama şimdi durum değişti. Artık engelli vatandaşlarımız toplumdan saklanmak yerine toplumun içine karışıyorlar ve hatta toplum ile insanlık yararına faydalı işler yapıyorlar.” dedi.

 

 Umut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından işletilen Umut Cafe’nin de toplum ile insanlık yararına faydalı işler yapılması konusunda önem taşıdığını belirten Vali Dirim, “Bu anlamda çok önemli bir misyon üstleniyorlar. Engellilerimiz topluma kazandırılması için çalışıyorlar. Ben bu çalışmaların daha fazla desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu etkinlikte de emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

 

Açılış sonrasında davetliler Umut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğrencilerinin bir yıl boyunca hazırladıkları ürünleri inceleyip bilgiler aldılar.

Etiketler: Umut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, bartın umut özel eğitim merkezi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04091
0.041292020-05-31 12:08:09