Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ERBAKAN VAKFI TEMSİLCİLERİNDEN ZİYARET

...

Okunma: 2034

17.04.2018 19:34

erbakan, erbakan vakfı, vakıf, bartın, turhan soy, ramazan günay, ercan aydın, bartın haber, bartın tv, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da kuruluş aşamasında olan Erbakan Vakfı temsilcileri Bartın TV’ye ziyarette bulundular.

 

Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vasiyeti ile kurulan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı, Milli Görüş ilkeleri çerçevesinde ilmi, ahlaki, iktisadi ve siyasi alanlarda çalışmalar yapıyor.

 

Bartın’da da kuruluş ve yapılanma sürecinde olan vakfın İl Temsilcileri Turhan Soy ve Ramazan Günay Bartın TV Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın’a ziyarette bulundular.

 

Erbakan Vakfı’nın Milli Görüş hareketinin istikametini muhafaza etmeyi amaç edinerek mevcut çalışmalara öncülük ettiğini kaydeden İl Temsilcileri Soy ve Günay vakfın çalışma gayesinin bütün insanlığın dünya ve ahiret saadetini temin etmek olduğunu söylediler.

 

Vakıf hakkında bilgiler veren il temsilcileri, “Erbakan Vakfı; hayatını, milletimizin ve tüm insanlığın kurtuluşuna adamış Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın mücadele ve fikirlerinin yeni nesillere ve topluma doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamayı amaç edinmiştir. Vakfımız milletimizin ve insanlığın yaşadığı maddi ve manevi sorunlara milli değerlerimiz doğrultusunda çözüm önerileri sunar ve bunların uygulanması için gerekli çalışmaları yapar. Yeni nesillerin milli ve manevi değerlerine bağlı şuurlu Müslümanlar olarak yetişmeleri için eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunur. Kuvvetin değil, Hakkın üstün tutulduğu adil bir dünyanın tesis edilmesi için, İslam ülkeleri ve tüm mazlum milletlerle ortak faaliyetlerde bulunur. İslam aleminin fikirde, söylemde ve eylemde birliğinin sağlanması için uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapar.” ifadelerini kullandılar.

 

Bartın’da ki kuruluş aşamalarının da hızla devam ettiğini kaydeden il temsilcileri vakfın yakın zaman içerisinde Bartın’da da aktif olarak faaliyete geçeceğini söylediler.

 

Bartın TV Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın’da ziyaretlerinden dolayı İl Temsilcileri Turhan Soy ve Ramazan Günay’a teşekkür ederek, “Rahmetli Necmettin Erbakan’ın hayatı ve siyasi bakışı gerçekten Türkiye adına çok önemliydi. Sadece Türkiye için değil aynı zamanda Müslüman coğrafyası adına da çok önemliydi. Dünyanın farklı noktalarında ve Ortadoğu’da yaşananları görünce ne kadar ileri görüşlü bir lider olduğunu bugünlerde çok daha iyi anlayabiliyoruz. Kendisinin fikirlerinin ve milli değerlerimize olan bakış açısının bugüne olduğu gibi yarınlara da aktarılması gerekiyor. Ben bu duygu ve düşüncelerle sizlere başarı dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Etiketler: erbakan, erbakan vakfı, vakıf, bartın, turhan soy, ramazan günay, ercan aydın, bartın haber, bartın tv, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.27522
0.275692020-06-03 02:40:41