Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ESKİ İTFAİYE BİNASI YENİ YÜZÜYLE HİZMET VERECEK

...

Okunma: 1517

06.08.2018 18:26

açılış, bartın belediyesi, eski itfaiye binası, itfaiye binası, bartın itfaiye, bartın belediye, belediye başkanı cemal akın, sosyal hizmet merkezi, sosyal hizmet, bartın haber, bartın haberleri, aba medya, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi tarafından yapılan Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri Birimlerinin bulunduğu Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılış töreni, 8 Ağustos 2018 Çarşamba günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

 

Bartın Belediyesince yeniden düzenlenen eski İtfaiye Müdürlüğü binası Sosyal Hizmet Merkezi olarak hizmet vermeye başlayacak. Belediye Başkanı Cemal Akın eski İtfaiye binasının güçlendirme ve düzenleme çalışmalarını yakından takip etti. Akın yaptığı açıklamasında, “ İtfaiye Müdürlüğümüzün Sanayi Bölgesi’ne taşınmasının ardından çeşitli çalışmalar yaparak sosyal projeler uygulamak üzere yeniden düzenlediğimiz eski itfaiye binası artık farklı bir şekilde hizmet vermeye devam edecek. İki katlı olan bina 430 metrekareden oluşuyor. Sosyal Hizmet Merkezi, daha önce farklı merkezlerde sürdürdüğümüz projelerin bir çatı altında toplanmasıyla tek merkez olarak hizmet verecek” dedi. Başkan Akın, “ Kavaklı Yaşam Merkezi diğer yaşam merkezlerimiz gibi vatandaşlarımızın özel gün etkinlikleri, çeşitli toplantılar, kurslar düzenleyebilecekleri birçok amaca karşılık verecek bir sosyal alan olarak hizmet verecek. Binamızın bir bölümünü de Paylaşım Merkezi olarak tasarladık. Bu merkezimizde vatandaşlarımızın kullanmadığı kıyafetlerin bağışlandığı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın buradan kıyafet temin edebileceği ayrıca kıyafetlerinin yıkanıp ütüleneceği bir paylaşım alanı olarak hizmet verecek. Bir diğer sosyal hizmetimizde Nur Hayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi. Burada da yardıma ihtiyaç duyan bayanların çeşitli konularda yönlendirileceği ve yardım alabileceği bir alan oluşturacağız. Son olarak ta Sosyal Hizmet Merkezimizde 65 yaş üstü vatandaşlarımıza çeşitli konularda yardım etmek amacıyla kullanacağız” dedi.

 

Belediye Başkanı Cemal Akın, “ Belediyemizce yapılan Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri Birimlerinin bulunduğu Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılış törenine tüm halkımızı davet eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Etiketler: açılış, bartın belediyesi, eski itfaiye binası, itfaiye binası, bartın itfaiye, bartın belediye, belediye başkanı cemal akın, sosyal hizmet merkezi, sosyal hizmet, bartın haber, bartın haberleri, aba medya, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.1073
0.107832019-09-20 21:09:11