Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ESKİŞEHİR’DEN CHP ADAYI ARSLAN’A TAM DESTEK...

ESKİŞEHİR’DEN CHP ADAYI ARSLAN’A TAM DESTEK.

Okunma: 349

27.03.2019 09:47

Facebook'ta Paylaş

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’den CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan’a destek mesajı gönderdi. Çalışmalarıyla Eskişehir’i Türkiye’nin örnek ve lider kenti yapan ve tüm Eskişehir halkının gönlünde taht kuran Büyükerşen Arslan için gönderdiği mesajında, “Eskişehir’de hayata geçirdiğimiz yüzlerce projeyle sana destek olacağıma söz veriyorum.” dedi.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen sosyal medya hesabında da paylaştığı videoda, “Bartınlı kardeşlerimizin dertlerine derman olmak, hakkıyla, hukukuyla, adaletiyle örnek olmak ve herkesin yüzünü güldürebilmek için aday olduğunu biliyorum. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı Bartınlı kardeşlerim seni başkan yapacaklar. Tüm bilginle, birikiminle, Eskişehir’de hayata geçirdiğimiz yüzlerce projeyle sana destek olacağıma söz veriyorum. Sana güveniyorum. Bartınlı kardeşlerim de sana güvensinler. Bartın’da martın sonu mutlaka bahar olacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Bartın Belediyesi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile kardeş belediye olacak

 

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan’a destek olmak ve seçim çalışmalarına katılmak için geldiği Bartın’da parti mensuplarıyla da bir araya geldi.

 

Milletvekili Dr. Süllü CHP’nin Bartın’da seçimi kazanacağına inandığını söylerken Bartın Belediyesi ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin kardeş belediye olacağını ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin  tüm imkanları, projeleri ve ekibiyle Bartın Belediyesine destek olacağının sözünü verdi.

 

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/413984366096730/

 

Süllü: “Eskişehir olarak Bartın’ın arkasındayız”

 

Bartın’a ilk kez geldiğini ve çok beğendiğini ancak Bartın’ı daha gelişmiş bir şehir olarak görmeyi beklediğini söyleyen Milletvekili Dr. Süllü, “Bartınlılar lütfen beni affetsinler. Bartın’ın hak ettiği yere ulaşamaması beni üzdü. Bartın sahip olduğu değerleri ön plana çıkaramamış. Bartın Hak ettiği belediyecilik anlayışını yıllardır almamış gözüküyor. Tüm Türkiye’nin örnek şehri olarak gösterilen bir şehrin milletvekili olarak ve yıllarca da belediyecilik geçmişi olan biri olan belediyeciliğin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Belediyeciliğin şehirlere ne kazandırdığını çok iyi bilen biriyim. Bartın’ın çok farklı bir belediyecilik anlayışıyla tanışması gerekiyor. Biz Eskişehir’de bunu başardık. Bartınlı vatandaşlarımızdan CHP’li belediye başkan adaylarına destek olmalarını istiyoruz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak kendilerinin arkasındayız. Bartın, Amasra ve pek çok ilçemizde, beldemizde iddialı bir ekip ve adaylarımız var. Her türlü proje ve çalışmada onların destekçisi olacağız. 31 Mart’ta Bartınlı vatandaşlarımızın bu söylediklerimi düşünerek sandığa gitmesi ve tercihte bulunması gerekiyor. Bartın’a baharın geleceğine inanıyorum.” dedi.

 

“Bartın Irmağı Porsuk Çayından çok daha özel”

 

Milletvekili Dr. Süllü Bartın Irmağı’nın kent için çok büyük bir değer olduğunu da ifade ettiği konuşmasında Eskişehir’in Porsuk çayının turizme kazandırılma sürecinden bahsederek, “Biliyorsunuz tarihte medeniyetler su kıyılarına kurulmuş. Nehirler, çaylar bulundukları şehirlere çok büyük değerler katıyor. Eskişehir’de ki Porsuk Çayı kenti boydan boya bölen bir çaydı. Bartın Irmağı kadar geniş ve büyük olmayan Porsuk Çayından kokular geliyordu. Yıllarca ihmal edilmiş ve tüm canlılığını yitirmişti. Hatta bazı bölgelerde üstü betonla kapatılmıştı. Kanalizasyonlar ve fabrikaların atıkları Porsuk Çayına bırakılıyordu. Şu an ise Eskişehir’i bir gerdanlık gibi süslüyor. Eskiden çamur, balçık ve yosunlardan dolayı sandalların kullanılamadığı Porsuk Çayında bugün Amsterdam tipi Venedik tipi gondollar ve tekneler dolaşıyor. Denizi olmayan bir şehirde tersanemiz var. Porsuk Çayında yüzen bu gondol ve tekneleri kendimiz imal ediyoruz Eskişehir’de. Gerçekten biz bunu Eskişehir’de bunu başardık. Bartın’da bunu hak ediyor. Bartın Irmağı Porsuk Çayından çok daha özel. Bu nedenle çok daha iyi olacağına inanıyorum. Bu yüzden Bartın’a inanılmaz destek vereceğiz. Bartın halkı size, bizde size destek olacağız. Bugün Eskişehir Porsuk Çayı üzerinde su sporları, konserler düzenleniyor. Bartın Irmağının debisi ve genişliği daha fazla olduğu için bu şehir ırmağından çok daha avantajlı şekilde yararlanabilir. Eskişehir’de Porsuk Çayını hayata, turizme kazandırmamız yeni iş sahalarının açılmasını da sağladı. Bartın’da yapılacak projeler de ırmağı yaşama katarken aynı zamanda iş sahaları oluşturacaktır. Belediyelerin şehri kalkındırması iş olanaklarına çok büyük etkiler sağlıyor. Bartın bize göre daha avantajlı. Doğanız ve deniziniz var. Tüm bunları şehrin ekonomisine ve turizmine kazandırmak gerekiyor. Sizlerin bunu başaracağınıza inanıyoruz. Bizde her konuda sizlere destek veriyoruz. Seçim Bartın’ın seçimi ve ben Bartın’ın sağduyusuna güveniyorum.” dedi.

 

Arslan: “İnsanların rüyalarını süsleyecek bir Bartın hayal ediyoruz”

 

CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan’da Eskişehir Milletvekili Dr. Süllü’ye teşekkür ederek, “Bize destek olacaklarına canı gönülden inanıyoruz, onların desteğine ihtiyacımız var. Bartın’da başarmamız gereken çok şey var. Bartın Irmağı dünyada iki tane Türkiye’de ise üzerinde su taşımacılığı yapılabilen tek ırmak. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in projeler konusunda yapacağımız çalışmalarda yanımızda olduğunu bilmek bizlere güç veriyor. Biz yaşanabilir Bartın için yola çıktık. Tüm arkadaşlarımızla birlikte bu enerjiyi taşıyoruz. Bartın halkı da artık bunu yaşamak istiyor. Bizim Bartın Irmağımız geçmişinde mükemmel bir ırmaktı. Daha sonra unutulan, kanalizasyonların aktığı bir ırmak haline geldi. Bunu çözmekte bizlere nasip olacak inşallah. Üreten bir Bartın’da ve Cumhuriyet değerlerini yaşayan bir Bartın’da yaşamak istiyoruz. İnsanların yaşamak isteyeceği ve rüyalarını süsleyecek bir Bartın hayal ediyoruz. Başaracağımıza da inanıyorum.” diye konuştu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10882
0.109322019-09-23 12:16:17