Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ESNAFA NEFES VERECEK...

Esnafa nefes verecek kredi için protokol imzalandı...

Okunma: 4531

14.12.2016 17:50

esnafa nefes kredisi, tso, denizbank bartın şubesi, ziraat bankası,
Facebook'ta Paylaş

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) ülke genelinde KOBİ’ler ve esnaflara kredi sağlamak amacıyla Denizbank ve Ziraat Bankasıyla imzaladığı protokol kapsamında Bartın Ticaret Sanayi Odası, Denizbank Bartın Şubesi ve Ziraat Bankası Bartın Şubesi arasında protokol imzalandı.

 

Bartın Ticaret Sanayi Odası’nda düzenlenen törene TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, Denizbank ve Ziraat Bankası Şube Müdürleri katıldı.

 

Törende konuşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, Nefes Kredisiyle KOBİ’lerin ve esnafın 10 bin TL’den 100 bin TL’ye kadar kredi kullanabileceğini belirterek, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Nefes Kredisi adı altında Türkiye genelinde 2 bankayla yaptığı bir anlaşma bu anlaşma. KOBİ’lerimize, esnafımıza ve işletmelere 1 yıllık yani 12 ay vadeli  faizi düşük kredi imkanı sağlanıyor. Denizbank’la ve Ziraat Bankasıyla bu konuda anlaşma yapıldı. Bu kredinin yıllık faiz oranı ise 9.9. herkes bu faiz oranını yanlış anlıyor. Aylık zannediyor. Aylık faiz oranı 0.82 gibi bir rakama tekabül ediyor. Bu faiz oranı mevduat faizinden daha düşük bir faiz oranı. Yapılan anlaşmaya göre 250 TL gibi bir masraf ücretini banka alıyor. En yüksek alınabilecek kredi miktarı 100 bin TL. En düşük kredi limitimiz ise 10 bin TL.” dedi.

 

Yapılan protokolün ardından Nefes Kredisinden faydalanmak isteyen üyelerin öncelikle Bartın ticaret ve sanayi odası’na başvuruda bulunması gerektiğini de hatırlatarak, “KOBİ’lerimiz, esnafımız bugün anlaştığımız bu bankalara başvurduğunda bankalarla herhangi bir sorunu yoksa kredisini alıp kullanabilecek. Bu konudaki tabi ki ilk önce başvurulması gereken yer Bartın Ticaret ve Sanayi Odası. Odamıza üye olduklarına dair bizden bir yazı alacaklar. Ondan sonra bankalara gidip işlemlerini yaptırabilecekler. İnşallah bu kredi imkanı sıkıntıda olan esnafımızı ve KOBİ’lerimizi rahatlatacaktır. İnşallah bu 12 ayın sonunda sıkıntılarını da halletmiş olurlar ve bir daha krediye ihtiyaç duymazlar” diye konuştu.

Etiketler: esnafa nefes kredisi, tso, denizbank bartın şubesi, ziraat bankası,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0789
0.079292020-07-14 22:20:56