Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
EVİ YANAN AİLE YARDIM ELİ BEKLİYOR

Evleri yanan 4 çocuklu aile yardım eli bekliyor...

Okunma: 12726

14.02.2018 19:14

ev, yangın, aile, yardım, evi yanan aile, nihat çakır, derbent, derbent köyü, bartın tv, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Yeni yılın ilk günlerinde evleri yanan Çakır ailesi yuvalarını yeniden inşa edebilmek için hayırseverlerden yardım bekliyor.

 

Bartın Merkeze bağlı Derbent Köyünde ikamet eden Nihat Çakır ve ailesinin evleri 2 Ocak gecesi çıkan yangında tamamen kullanılamaz hale geldi. Tüm eşyaları yanan aile yangından sadece canlarını kurtarabildi.

Sıcak bir yuva için destek bekliyor

 

Yangının ardından 4 çocukla birlikte ortada kalan aile şu anda arkadaşının geçici olarak kendilerine kapılarını açtığı evde yaşıyor. Temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanan 4 çocuklu ailenin babası Nihat Çakır, yanan evlerini yeniden inşa edebilmek ve çocuklarıyla sıcak bir yuvada yaşamaya devam edebilmek için destek bekliyor.

 

Sebze satarak geçim sağlıyordu

 

Seralarında ürettikleri sebzeleri Salı-Cuma pazarlarında ya da toptancılara satarak geçimlerini sağladıklarını kaydeden 4 çocuk babası Nihat Çakır, “Zaten durumumuz iyi değildi. Serada ürettiğimiz sebzeleri satarak geçimimizi sağlamaya çalışıyorduk. Evimizde çıkan yangın bizi hepten yıktı. Hiçbir eşyamızı kurtaramadık. Yangın sırasında çocuklarım evdeydi. Son anda onları kurtardım. Allah’a şükür onlara bir şey olmadı ama evsiz ve eşyasız bir şekilde ortada kaldık.” dedi.

 

Bir çöp dahi alamadık

 

Yangın çıktığı sırada uyuduğunu ve eşinin kendisini uyandırdığını söyleyen Çakır, “Yangının olduğu gün sabah erkenden pazara gitmiştik. Akşamda yemekten sonra yatmıştım. Sabahta erken kalkıp başka bir pazara gidecektim. Uykuya daldıktan bir müddet sonra eşim geldi. Çığlık çığlığa “Yanıyoruz kalk” dedi. Uyandığımda evi alevlerin sardığını gördüm. Şok içindeydim. Alevler kısa bir anda her yeri sarmaya başladı. Yangından çıkmamız için ya camdan atlayacaktık ya da alevlerin içine dalıp canımızı kurtarmaya çalışacaktık. Ben camdan atlayabilirdim ama evde en küçüğü 1 yaşında en büyüğü 16 yaşında 4 çocuğum ve birde babanemiz vardı. Bir yolunu bulup evden sağ salim çıkacaktık ya da yangının ortasında kalıp hayatımızı kaybedecektik. O esnada beşikteki bebeğimin ağladığını duydum. Alevler yangın olan kapıdan çıkıp çıkıp yükseliyordu. Çıkış yolumuz kapanıp kapanıp açılıyordu. Alevler yukarı doğru yükseldiği için bir yolunu bulup çıkacağım dedim. Beşikte bulunan en küçük oğlumu aldım alevlerin yukarı yükselmesini bekledim. Alevler yukarı yükselince altından eğilerek çıktım ve beşikteki bebeğimi evin biraz uzağına koyup tekrar döndüm. Sonra diğer 5 yaşında ki oğlumu da aynı şekilde geçirdim. Hemen ardından 12 yaşında ki kızım, 17 yaşında ki oğlumu ve babaannemi de alevlerin altından geçirerek dışarı çıkarttım. Evde sadece eşim kalmıştı. Bu esnada alevler büyüyerek evi sarmaya devam ediyordu. Eşim hemen üzerine battaniye attı. Alevlerin arasına dalarak evden çıkmayı başardık. Allah’a şükürler olsun ki ailemden kimsenin canına bir zarar gelmedi. Ama bütün varım yoğum ne varsa alevlerin arasında yanıp gitti. Bir çöp dahi alamadık.” dedi.

 

Zor günler geçiriyoruz

 

Yangından sonra 3 gün boyunca amcasının evinde kaldığını söyleyen Çakır, “Ondan sonra arkadaşım köyde boş olan bir evi açtı bize. Şimdilik bu evde kalıyoruz. Ne yatacağımız ne oturacağımız hiçbir şeyimiz yok. Sağ olsun köyden komşularımız destek oluyor. Yine olayı duyan kim varsa ellerinden gelen desteği veriyor. Bu halimize şükür diyorum. Yangından sonra AFAD gelip keşif yaptı. Yanan evimize ‘Kullanılamaz’ raporu verdi. Şu anda emanet bir evde duruyoruz. Yardımseverlerden tek isteğim başımızı sokabileceğimiz bir ev yapabilmemiz için destek. İnanın çok zor durumdayız. Kendim için hiçbir şey istemiyorum. Çocuklarım için başımızı sokabileceğimiz bir ev ve temel ihtiyaçlarımıza yetecek eşyaya ihtiyacımız var. 4 çocuk ve eşimle birlikte çok zor günler geçiriyoruz. Hayırseverlerin ve yetkililerin desteğine ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

 

NİHAT ÇAKIR VE AİLESİNE YARDIMLARINIZ İÇİN

 

ZİRAAT BANKASI BARTIN YALI ŞUBESİ İBAN NO: TR60 0001 0016 3132 1544 2650 05

 

İRTİBAT TELEFONU KÖY MUHTARI ŞABAN GÜLŞEN 0536 884 76 82

 

Etiketler: ev, yangın, aile, yardım, evi yanan aile, nihat çakır, derbent, derbent köyü, bartın tv, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.40088
0.401352020-05-27 15:05:09