Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
FEN LİSESİ İÇİN ŞOK HABER

...

Okunma: 10714

11.04.2018 20:27

bartın, fen lisesi, hasan sabri çavuşoğlu, bartın fen lisesi, kontenjan, fen lisesi haberleri bartın fen lisesi, haber, bartın haber, bartın tv, eğitim, öğretim, lise, eğitim haberleri
Facebook'ta Paylaş

Bartın’ın gurur abidesi okulları arasında ilk sırada yer alan ve her yıl Türkiye’ni en iyi üniversitelerine  çok sayıda öğrenci yerleştiren Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi’nin gelecek eğitim-öğretim yılında alacağı öğrenci sayısı 90’dan 60’a düşürüldü.

Şehrin en prestijli eğitim-öğretim kurumu Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi son dört yıldır her eğitim-öğretim yılında 90 öğrenci alıyordu.

Bartın’ın en başarılı öğrencilerinin tercihlerinde ilk sırada yer alan Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi çevre illerden de başarılı öğrencilere gelecek vadeden eğitim-öğretim imkanı sunuyordu.

Mezunları Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yerleşen Fen Lisesi’nde ki kontenjan sayısının 90’dan 60’a düşürülmesi tüm eğitim camiasının yanı sıra 8’inci sınıf öğrenci velilerinde da şok etkisi yarattı.

Düşürülen kontenjan kapasitesi nedeniyle gelecek eğitim-öğretim yılında Fen Lisesindeki öğretmen sayısında da düşüş yaşanması bekleniyor.

Farklı şehirlerden gelen ve ilimizin kırsal kesimlerinden gelen öğrenciler için pansiyonu da bulunan okuldaki kontenjan sayısının neden düşürüldüğüne hiç kimse anlam veremiyor.

Bartın’ın en iyi laboratuarlarına da sahip okulun genel başarısı bugüne kadar çevre illerden de takdir görüyordu.

Tam donanımlı laboratuarları, yatılı öğrenciler için otel konforu sunan pansiyonu ve kaliteli eğitimi ile Batı Karadeniz bölgesinin en iyi Fen Liselerinden biri olma özelliği taşıyan Fen Lisesi’nin kontenjan sayısının düşürülmesi akıllarda soru işaretleri de oluşturdu.

Bartın TV

 

Etiketler: bartın, fen lisesi, hasan sabri çavuşoğlu, bartın fen lisesi, kontenjan, fen lisesi haberleri bartın fen lisesi, haber, bartın haber, bartın tv, eğitim, öğretim, lise, eğitim haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.20524
0.205812019-09-20 22:02:35