Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
FESTİVALDE SIRA KONSERLERE GELİYOR

...

Okunma: 5203

11.05.2018 18:19

festival, bartın, bartın belediyesi, bartın festival programı, festival başlıyor, bartın çilek festivali, kültür ve turizm festivali, gökhan tepe, pınar dilşeker, sezai çağdaş, tarık yüksel, murat menteş, cemal akın, konser, festival yürüyüşü, tekne gezis
Facebook'ta Paylaş

34’üncüsü düzenlenen Bartın Kültür Sanat ve Turizm Festivali etkinliklerinde coşku yükselerek devam ediyor. Belediye Sosyal Tesisleri önünden başlayan festival yürüyüşü geniş katılımla gerçekleşirken yürüyüşün ardından çilek üreticileriyle buluşuldu.

 

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenen 34. Bartın Kültür ve Sanat Festivali kapsamında her gün farklı etkinliklere imza atılıyor.

 

13 Mayıs Pazar günü sona erecek olan festival programları kapsamında bugün festival yürüyüşü gerçekleştirildi. Belediye Sosyal Tesisleri önünden başlayan ve çok sayıda vatandaşın da katılım sağladığı festival yürüyüşü Cumhuriyet Meydanında son buldu. Yürüyüşün ardından çilek üreticileriyle buluşuldu.

 

Festivalimiz dolu dolu geçecek

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın festival yürüyüşü sonrasında yaptığı açıklamada festival kapsamında gerçekleştirilen ücretsiz etkinliklere Bartın halkını davet ederek, “34.Bartın Kültür Sanat ve Turizm Festivali etkinliklerimiz kapsamında düzenlenen festival yürüyüşümüzü Kültür ve Turizm İl Müdürü Fuat Dursun, Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili Aday Adayımız Orhan Kırşanlı ve halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirdik. Düzenlenen festival yürüyüşü sonrası çilek üreticilerini ziyaret ettik. Festivalimiz 13 Mayıs Pazar gününe kadar devam etmekte olup etkinliklerimiz kapsamında konserler, yarışmalar, tiyatro ve halk dansları gösterileri gerçekleştirilecektir. Düzenlenen bu festivaller sayesinde Bartın'ın kültürünü, sanatını yaşatıyoruz. Ben Bartınlı hemşehrilerimizin eğleneceğini düşünüyorum. Festivalimiz dolu dolu geçecek. Son 3-4 yıldır ülke genelinde yaşanan terör olayları neticesinde, festivallerimize ara vermiştik. İnşallah bundan sonra o malum durumlar ortaya çıkmaz ve biz de daha çok, daha güzel festivallerle halkımızı buluştururuz. Bartın ve Bartın’da yaşayanların her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz. Bizler de elimizden geldiğince sizlere layık olmaya çalışacağız. İyi festivaller diliyorum. Tüm halkımızı ücretsiz olan festival etkinliklerimizi davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

Çilekli pasta yarışması renk katacak

 

Festival kapsamında Cumartesi günü saat 18.00’da Gazhane Parkı’nda Çilekli Pasta Yarışması düzenlenecek. Festivale renk katacak çilekli pasta yarışmasında usta eller ve ev hanımları da marifetlerini sergileyecek.

 

Saat 20.00’da Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından Belediye Sanat Evi’nde “İnsanlığın Lüzumu Yok” adlı oyununu sahnelenecek.

 

Pınar Dilşeker konseri bu akşam

 

Festivalin en yoğun katılımlı etkinliklerinden biri olan halk konserleri kapsamında ise Cumartesi akşamı saat 20.30’da Yalı Tersane Caddesi’nde Pınar Dilşeker sahne alacak. İlk olarak Bartın Belediyesi Halk Dansları ekibi tarafından sunulacak gösterilerin ardından sahneyi Pınar Dilşeker alacak ve şarkılarıyla Bartın halkına unutulmaz bir akşam yaşatacak.

 

Gökhan Tepe konseriyle sona erecek

 

Festival programı kapsamında en renkli etkinliklerden biri ise Pazar günü gerçekleşecek. Saat 11.00’da Yalı Mevkii’nden startı verilecek tekne gezisiyle Bartın halkı Bartın Irmağının doyumsuz güzelliğine eşlik edecek.

 

Saat 13.00’da Belediye Sosyal Tesisleri’nde Anneler Günü Matinesi ve Tarık Yüksel konseri gerçekleştirilecek.

 

Saat 16.30’da ise Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı’nın açılışı törenle gerçekleşecek.

 

Saat 20.00’da Yalı Tersane Caddesi’nde Murat Menteş ve ünlü sanatçı Gökhan Tepe’nin vereceği konserlerle festival etkinlikleri sona erecek.

 

Etiketler: festival, bartın, bartın belediyesi, bartın festival programı, festival başlıyor, bartın çilek festivali, kültür ve turizm festivali, gökhan tepe, pınar dilşeker, sezai çağdaş, tarık yüksel, murat menteş, cemal akın, konser, festival yürüyüşü, tekne gezis
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04242
0.042972019-09-20 21:14:21