Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GALEYANA GELMEYİN MESAJI

...

Okunma: 7117

08.10.2018 21:47

halk otobüsü, dolmuş, esenyurt, kampüs, üniversite, bartın, sefer, bartın üniversitesi
Facebook'ta Paylaş

ESENYURT DOLMUŞLARINDAN GALEYANA GELMEYİN MESAJI

 

Bartın Üniversitesi Kutlubey Yazıcılar Kampüsüne öğrenci taşımacılığı yapan Bartın Belediyesine bağlı Özel Halk Otobüsleri ve Esenyurt Minibüsçüler Kooperatifine bağlı  Esenyurt Dolmuşları arasındaki gerginlik tarafların başkanlar nezdinde yaşadığı tartışmanın ardından yeni bir boyut kazandı.

 

Özel Halk Otobüsü Şoförleri Kutlubey Yazıcılar Kampüsüne girmeme kararı alırken can güvenliklerinin de olmadığını öne sürdü.

 

Basına da yansıyan olayın ardından Esenyurt Minibüsçüler Kooperatifi de açıklamada bulundu.

 

Yapılan açıklamada “Galeyana gelmeyin” denilerek şu ifadeler kullanıldı;

 

“Bilindiği üzere, Esenyurt Dolmuş Durağı işletmesi olarak 50 yılı aşkın süredir Bartın Merkez – Çatmaca (Cumhuriyet Mah.) - Şiremirçavuş Köyü – Gecen Köyü - Çeştepe Köyü- Kutlubeyyazıcılar Köyü – Esenyurt Köyü – Akmanlar Köyü istikametinde yolcu taşımacılığı yapmaktayız ve Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar kampüsü kuruluncaya kadar hiçbir kurum ve işletmenin müdahalesi olmaksızın kendi işimizi sorunsuz şikayetsiz ifa etmiştik.

 

Gün içerisinde, Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, taraflarına yönelik tehditsel saldırıların olduğundan bahisle Kutlubeyyazıcılar kampüsü ve yurtlarına giden servis seferlerini durdurmuşlardır. Takdir edersiniz ki, Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar kampüsü ve yurtların bulunduğu alanlar mücavir alan dışı bölgelerdir ve belediyenin, Belediye Kanunu uyarınca mücavir alan dışına ulaşım hizmeti vermesi yasa dışı bir uygulamadır.

 

Bunun dışında ilgili yönetmelik ve genelgeler uyarınca belediye sınırları dışında D4 yetki belgesi bulundurma, araçlara takograf takılması,  araç koltukları için ferdi kaza sigortası olması ve ayakta yolcu taşınmaması gerekmektedir. Ancak bu şartların hiçbirisi Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüslerinde mevcut olmayıp, tarafımızca bu hususlarda yasal başvurular yapılmıştır. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan ve oldukça yoğun olan bu güzergahta, belirtilen şartları taşımayan ve bu konuda da ısrarcı olan Halk Otobüsleri, bu usulsüz işlem ve eylemleriyle vatandaşın ve öğrencinin canı pahasına sadece para kazanma odaklı hareket etmekte olup, kamu yararı saf dışı bırakılmıştır.

 

Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsü işletmecileri her geçen gün yasa dışı işlemlerini artırmakla kalmayıp, asılsız ihbarlarla hem emniyet teşkilatını meşgul etmekte, hem de vatandaşların vakitlerini çalmaktadırlar.

 

Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri işletmecilerine kooperatif üyelerimizce herhangi bir tehdit de yapılmamıştır, bu hususta yargı camiasında kesinleşmiş bir hüküm de bulunmamaktadır. Görüldüğü üzere, asıl psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalan Esenyurt Dolmuş Hattı ve şoförleridir. Halk otobüslerinin uygulamakta olduğu bu eylemin asıl amacı, başlatmış olduğumuz ve başvuracağımız yasal yollara karşı kamuoyunda duygu sömürüsü yaratmak suretiyle yalan yanlış beyanlarla kamuoyunun üzerimizde baskı yaratmasını sağlamak, fazla yolcu taşımacılığı olma ihtimaline binaen aleyhimize şikayet yoluna başvurarak ceza almamızı sağlamak, üniversite öğrencileri arasında da isyan çıkmasını sağlayarak yasa dışı ve tehlikeli eylem ve işlemlerine boyun eğmemizi sağlamaktır. Galeyana gelmemeniz temennisiyle, kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Etiketler: halk otobüsü, dolmuş, esenyurt, kampüs, üniversite, bartın, sefer, bartın üniversitesi
Okuyucu Yorumları

hakan merkez

08.10.2018

yiyin la birbirinizi rant ortaya çıkınca girdiniz değil mi birbirinize? admin bunu yayınla!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

3.02567
3.026132020-05-27 09:41:00