Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GAZETECİLERLE GÖRÜŞMEK İSTEMEDİ!

...

Okunma: 7019

04.09.2018 19:40

sağlık sen, metin memiş, basına kapalı, toplantı, sendika, genel başkan, bartın sağlık, sağlık haberleri, bartın haberleri, sağlık haberi, devlet hastanesi, bartın devlet hastanesi
Facebook'ta Paylaş

Sağlık-SEN Genel Başkanı Metin Memiş’in Bartın’da katılacağı programının basına kapalı olması basın camiasında şok etkisi yarattı.

 

Bartın’da sendikal bir oluşum olan Yeniden Birlik Hareketinin sözde yöneticilerinin daveti üzerine Bartın’a geleceği öğrenilen Sağlık-SEN Genel Başkanı Metin Memiş’in katılacağı programın basına kapalı olması hem şok etkisi yarattı hem de akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

 

BTV Haber Merkezi olarak telefonla görüştüğümüz Genel Başkan Memiş, program için Bartın’a geleceğini doğrularken söz konusu toplantının basına kapalı olduğunu ifade etti.

 

Bartın’da sağlık alanında yaşanan sorunların gündeme getirilmesi açısından basın mensuplarının uzun süredir beklediği isimlerin başında gelen Genel Başkan Memiş’in telefon görüşmesi boyunca basına karşı uzak ve tedirgin tutumu da dikkatlerden kaçmadı.

 

Söz konusu toplantının dışında Bartın’da basın mensuplarıyla bir araya gelip gelmek istemediği de sorulan Genel Başkan Memiş bu soruya da olumsuz yanıt verdi.

 

Bartın’da sağlık alanında yaşanan sorunlar Türkiye’nin gündemine otururken Genel Başkan Memiş’in bir kez olsun Bartın ziyaretinde bulunmamasına karşın Yeniden Birlik Hareketi oluşumu davetiyle Bartın’a gelecek olması ve katılacağı toplantının basına kapalı olması nedeniyle buradan soruyoruz…

 

1-Toplantıda yüzlerce sağlık çalışanı ile birlikte Bartın’da sağlık hizmeti alan tüm vatandaşları yakından ilgilendiren sorunlara değinilecek mi?

 

2- 30 Mart ve 4 Nisan tarihlerinde Sağlık-SEN Bartın Şubesinin Bartın halkının ve çevre illerden gelen Şube Başkanlarının katılımlarıyla yapılan basın açıklamalarına neden katılım-destek sağlamadınız?

 

3 - Genel Başkan olarak temsilde bulunduğunuz Sağlık-SEN’in ildeki Şube Başkanına, Başbakanlık Genelgesi Ve İl Müdürü Onayı ile verilen odası alınırken neden duruma el koyma ihtiyacı duymadınız?

 

4 - Bartın’da sağlık çalışanları ve sendika üyelerinin sıkıntıları ulusal medyaya dahi yansırken siz neredeydiniz?

 

5 - Bartın’da yaşayan insanların hastane ile ilgili artan şikayetlerine karşı nasıl bir tutumda bulundunuz?

 

6 - Bartın Devlet Hastanesinde il dışı sevk oranlarının artışının nedenleri hakkında hiç araştırmada bulundunuz mu?

 

7 - Bartın Devlet Hastanesinde alanında uzman ve halkın büyük teveccühlerini kazanan doktorların bir bir tayin istemesi karşısında ne gibi önlemler ve tedbirler aldınız?

 

8 - Daveti üzerine geldiğiniz ve toplantısına katılacağınız Yeni Birlik Oluşumunu yöneten kişilerin sendika üyelerinize yönelik baskılarına karşı neden sessiz kaldınız?

 

9 - Genel Başkan olarak temsil ettiğiniz sendikanın Şube Başkanının yer almadığı-davet edilmediği bir toplantıya hangi amaç ve nedenle katılacaksınız?

 

10 - Bartın’da yerel basın başta olmak üzere sağlık sorunlarını sürekli gündeme getiren medya mensupları ile neden bir araya gelmek istemiyorsunuz?

 

Etiketler: sağlık sen, metin memiş, basına kapalı, toplantı, sendika, genel başkan, bartın sağlık, sağlık haberleri, bartın haberleri, sağlık haberi, devlet hastanesi, bartın devlet hastanesi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06217
0.062482020-01-24 08:41:56