Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GAZHANE İHALESİ TAMAMLANDI

Projenin videosu ve ihale ayrıntıları burada...

Okunma: 9148

15.12.2016 15:08

gazhane, ihale, gazhane projesi,
Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi, şehir merkezinde Yalı mevkiinde bulunan Gazhane Kültür Parkı projesinin ihalesini gerçekleştirdi. Belediye ihale salonunda yapılan ihaleye 3 firma katıldı. İhale, kapalı ihale usulü teklifiyle yapılırken en erken 13 Mart 2017 tarihine kadar bitirilmesi planlan projenin yaklaşık maliyeti 1 milyon 836 bin 152 TL olarak belirlendi.

 

Şehir merkezinde Yalı mevkiinde bulunan Gazhane Kültür Parkı projesinin ihalesi, Bartın Belediyesi tarafından dün gerçekleştirildi.

 

Belediye ihale salonunda yapılan ihaleye Canip Safranbolulu’ya ait Safranbolu İnşaat, Erol Özel-MÖZ İnşaat ortak girişim ve Özbulut İnşaat teklif verdiler.

 

Kapalı ihale usulü teklifiyle gerçekleştirilirken teklifler sonunda Özbulut İnşaat’ın dosyasındaki evrakları uygun bulunmadığından İhale Komisyonunca ihaleden elendi.  İhaleye en düşük teklifi 1 milyon 574 bin TL+KDV ile Erol Özel-Möz inşaat ortak girişimi verdi.

 

Yapılan teklifleri değerlendirecek olan İhale Komisyonu, önümüzdeki günlerde ihalenin kimde kaldığına karar verecek.

 

Belediye projenin görsellerini yayınladı

 

Ulaştırma Müdürlüğünün taşınmasıyla 11bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirilecek olan projenin görselleri  Bartın Belediyesi tarafından resmi internet sitesinde paylaşılmıştı. Görsellerde dikkat çeken en önemli şey ise yapay bir havuzun içerisine yerleştirilmiş Bartın Irmağı’nın ve Yalı mevkiinin adeta simgesi haline gelen gemi maketi oldu. Yürüyüş yollarından çocuk parkına kadar birçok sosyal alanın bulunduğu projede aynı zamanda halkın yazın ve kışın oturması için tasarlanan açık ve kapalı kafeteryalarda bulunuyor.

 

Proje, 11 bin metrekarelik bir alanda yapılacak

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, daha önce projeyle ilgili olarak “Yalı’da Gazhane’nin yanında Belediyemize ait araçlarımızın bulunduğu garajımız bulunuyor. Bu garajı kaldıracağız. Ve garajımızı Sanayi Sitesi’ne taşıyacağız. İhalesi yapıldı bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bittiğinde de Ulaştırma Müdürlüğümüzü modern bir binaya kavuşturmuş olacağız. Garajı kaldırdığımızda 5 bin metrekarelik boş bir alana sahip olacağız. 6 bin metrekarede Gazhane alanı mevcut. Biz bu her iki alanı da birleştirip 11 bin metrekarelik bir alana sahip olmayı planlıyoruz. Ve bu alanda yaz ve kış kullanılabilecek bir kafe yapıp halkımızın hizmetine bu şekilde sunacağız. Bunlar bizim için çok önemli” açıklamasında bulunmuştu. 

Etiketler: gazhane, ihale, gazhane projesi,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.14893
0.149482019-10-21 05:49:08