Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARI SGK İFTARININ KONUĞU OLDULAR

...

Okunma: 2316

24.05.2018 17:08

ekrem öztekneci, sgk, iftar, bartın, şehit aileleri, gaziler, iftar yemeği, bartın iftar
Facebook'ta Paylaş

 Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar programı gazi ve şehit yakınları, STK temsilcileri ve müdürlük personelini bir araya getirdi. SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci iftar programındaki konuşmasında, “SGK olarak, kadim değerlerimize, her ortamda, her ne şekilde olursa olsun sahip çıkmayı asli vazifemiz olarak görüyoruz.” dedi.

 

Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından Müdürlük binasında düzenlenen iftar programına SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Adnan Arslan, Aile ve  Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, SGK personeli, gazi ve şehit yakınları katıldı.

 

SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, idareciler ve personeller tarafından karşılanan davetliler iftar öncesinde sunulan Kuran-Kerim tilaveti ile iftar saatini beklediler. Daha sonra okunan dualarla davetliler oruçlarını açtılar.

 

İftar programının ardından konuşan SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, “Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde; birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirdiğimiz bu güzel iftar sofrasında bizleri buluşturan Cenab-ı Hakk’a şükrediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Ayrıca Sayın Bakanımız Jülide Sarıeroğlu ve Kurum Başkanımız Sayın Cevdet Ceylan’ın selamlarını ve iyi dilek temennilerini iletmekten büyük memnunluk duyuyorum. Peygamberimizin duasıyla, Ramazan'ımızı hakkıyla idrak etmemizi, niyetlerimizden ve gayretlerimizden sorumlu olacağımız bilinciyle hareket edeceğimiz bir şuura, daha fazla sahip olmamıza vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Herkesin sosyal güvence içinde olması çok önemli

 

Kadim değerlere sahip çıkmayı da asli vazife olarak gördüklerini kaydeden Müdür Öztekneci, miz olarak gördük, “Biliyorsunuz sosyal güvenlik, anayasal bir hak ve çalışmaya başlayan herkes kanunen mutlaka sosyal güvenlik sistemine dâhil olmak zorunda. İşverenler de gerek kendisini gerek yanında çalıştırdığı kişileri sosyal güvenlik kurumuna bildirmek zorundadır. Sosyal Güvenlik Kurumu olarak misyonumuz, değişen sosyal güvenlik ihtiyaç ve risklerine karşı toplumu güvence altına alarak güvenilir, kaliteli ve yenilikçi bir anlayışla sürdürülebilir sosyal güvenlik hizmeti sunmaktır. Dolayısıyla güvenceli çalışmak hepimizin hakkı ve dayanışmanın güzel bir ürünü. Sosyal güvenlik sisteminin devamını sağlamak, yaşlandığımızda veya bir kaza geçirdiğimizde bu kaynaktan yararlanabilmek hepimiz için büyük bir değer. Türkiye 2023 vizyonunda dünyadaki ilk on ekonomisi arasına girmeyi hedeflerken, herkesin sosyal güvence içinde olması elbette çok önemli. SGK olarak, kadim değerlerimize, her ortamda, her ne şekilde olursa olsun sahip çıkmayı, asli vazifemiz olarak gördük. Bu düşünceyle, 2018 Yılı Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında sizlerin de teşrifleriyle iftarımızı beraber açmayı uygun gördük. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ile anıyor ve ailelerine sabır diliyoruz. Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Dünyanın neresinde, kim tarafından, kime yapılırsa yapılsın ve gerekçesi her ne olursa olsun, her türlü zulmün “insanlık suçu” olduğuna inanıyor ve İsrail’in Filistin’e yönelik zorbalığını ve şiddetini kınıyoruz.” diye konuştu.

Etiketler: ekrem öztekneci, sgk, iftar, bartın, şehit aileleri, gaziler, iftar yemeği, bartın iftar
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10477
0.105192020-02-28 09:29:14