Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GELİR REKORU KIRILDI...

...

Okunma: 4019

13.04.2017 14:05

bartın kamu hastaneleri, genel sekreterlik,
Facebook'ta Paylaş

 

Kamu Hastaneleri Birliklerinin kuruluşundan bugüne ilimizde 2. Basamak Sağlık Hizmetleri alanında hasta başvuru sayısı  ve kesilen tahakkuk oranının  (gelir)  6 milyonun üstüne çıktığı belirtildi.

 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada; “Genel Sekreterliğimizin kurulumundan bu yana,  birliğimize bağlı sağlık tesislerinde yapılan teknolojik yatırımlar, yeni ünitelerin açılması ve yapılan revizyon çalışmaları sonucu 2017 yılında hem gelir hem de poliklinik rekoru kırıldı.” Denildi.

 

Açıklamada hastane gelirinin 2012 yılında aylık  ortalama 3 milyon 800 bin TL iken bu rakamın 2017 yılında  yaklaşık 6 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi.

 

Hasta başvuru sayısının ise  2012 yılında günlük  2 bin 150 iken  2017 yılında yaklaşık  4 bin bazı günlerde ise 5 bine ulaştığı kaydedildi.

 

Ayrıca il dışı  sevk sayısının  % 70'lere varan oranda azaldığının da belirtildiği açıklamada “Bunun ile birlikte,  çevre illerden  hastanelerimize olan talebin giderek atması hasta başvuru sayılarındaki artışın en önemli nedenlerindendir.” Denildi.

 

Açıklamanın devamında, “Son dönemde özellikle teknoloji anlamında milyon TL’leri bulan önemli yatırımlara imza atılmış olup, özellikle Bartın Devlet Hastanesi ilimizdeki tek yataklı tedavi kurumu olmasından  dolayı bu sorumlulukla birçok yenilik  uygulamaya konulmuştur. 2012 yılı itibari ile hastanemizin tüm alanlarında  iç tasarım ve konforun artırılması, gerekse daha önce ilimizde olmayan birçok yeni birim kurulması EMG den taş kırma (ESWL), göz lazer cerrahisi (FAKO) dan ERCP ye, obezite polikliniğinden endokrinoloji, nefroloji ve gastroenteroloji polikliniklerine,  yeni yoğun bakım ünitelerinin açılması,  ve tüp geçitten digital röntgene kadar birçok alanda yapılan yeniliklerle hasta başvuru sayısı ve gelirimiz rekor düzeye ulaşmıştır.” ifadelerine yer verildi. 

Etiketler: bartın kamu hastaneleri, genel sekreterlik,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04931
0.049842019-09-20 21:22:59