Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

...

Okunma: 3270

02.04.2018 18:59

egemen kemik, bartın, genç iş adamları, dernek, umut özel eğitim, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın televizyonu
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Genç İş Adamları Derneği, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü münasebetiyle yaptığı organizasyonla Bartın’da engelli çocukların eğitim gördüğü Umut Özel Eğitim Okuluna sürdürülebilir bir spor salonu kazandırdı.

 

İhtiyaçları tespit ettik

 

Bartın Genç İş Adamları Derneği Başkanı Egemen Kemik bir sivil toplum kuruluşu olarak her yıl eğitime ellerinden geldiğince ve kaynakları yettiğince destek vermeyi öncelik edindiklerini ifade ederek, “İş adamları olarak özellikle engelli çocuklarımıza destek vermek önceliğimizdir. Umut Özel Eğitim Okulu Müdürü Yıldırım Toper ile yaptığımız görüşmeler sonucunda bu proje için gerekli olan ihtiyaçları tespit ettik ve Bartın Genç İş Adamları Derneği olarak temini sağladık.” dedi.

 

Başlangıç olmasını temenni etmekteyim

 

Otizmli çocukların genelde hastalıklarının yanında obezite ile mücadele ettiklerine de değinen Başkan Kemik, “İlimizde eğitim süresi içerisinde kış ve soğuk hava koşullarının yoğunluğundan mütevellit dışarıda ve parkta spor yapamama durumuyla karşı karşıyalar. Bartın GİAD olarak gerek sporun sosyal yaşama etkisi, gerekse soğuk havalarda çocukların spor merkezinde faaliyet göstermelerini sağlamak için koşu bantları, bisiklet – air walk spor aletlerini teminini gerçekleştirdik. Bununla birlikte Bartın’da fen üzerine eğitim yapan liselerde fen-bilgisayar laboratuvarı ve ihtiyacı olan okullardan da gelen talebi Okul Aile Birliği ile birlikte çözme gayretini gösterdik. Şahsım adına her ne kadar yaptığımız yardımları söylemekten imtina etsem de, diğer derneklere ve sosyal topluluklara örnek olması açısından bunun ilimizde bir başlangıç olmasını temenni etmekteyim” dedi.

 

Bir el vermekti

 

Başkan Kemik açıklamasının devamında ise, “Umut Özel Eğitim Okulu spor salonunda verilen spor eğitimiyle engelli çocukların hareket kabiliyeti arttırılmaya çalışırken, otistik çocukların ise sporla rehabilitasyonu gerçekleştiriliyor. Spor eğitimi ile çocukların enerjilerini harcayabilecekleri ve streslerini atabilecekleri bir ortam, bedenlerini daha iyi kullanmaya başlayacakları, bisiklete binmeyi ve koşmayı gerçekleştirebilecekleri bir ortam da eksik olan aletlerden koşu bantları ve bisikletleri tamamladık. Yaptığımız şey aslında bir el vermekti. İnşallah bu el daha çok şeylere vesile olur. Bütün çocuklarımızın eğitimine de ufacıkta olsa bir katkı sağlamış oluruz.” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: egemen kemik, bartın, genç iş adamları, dernek, umut özel eğitim, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın televizyonu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04086
0.041332020-05-31 05:41:48