Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GEREĞİ YAPILACAK

İsmet Yılmaz; Bartın İl Milli Eğitim Müdürüne soruşturma açtık, gereği yapılacak

Okunma: 2660

30.03.2018 12:44

Facebook'ta Paylaş

BAKAN YILMAZ’DAN MÜDÜR DEMİR İÇİN “SORUŞTURMA AÇTIK” AÇIKLAMASI

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı televizyon programında Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında soruşturma açtıklarını ifade ederken “Gereği yapılacak” dedi.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bartın İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan 18 Mart Şehitleri Anma Günü programına uymayarak programda düzeltme yaptığı ve “Atatürk’ün posteriyle donatılması” hükmünü yok saydığı iddiası ile protestolara maruz kalan Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklama yaptı.

 

Toplumun ortak değerleri önemlidir

 

TRT Haber’de bir programa konuk olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Bartın’da yaşanan tartışma yaratan konu hakkında da açıklamalarda bulundu. Program sunucusu tarafından son dönemde tartışmaların odağına gelen hususların kendisine hatırlatılması üzerine açıklama yapan Bakan Yılmaz Bartın İl Milli Eğitim Müdürü ve Artuklu Üniversitesi Rektörü ile ilgili durumlar için değerlendirmede bulundu.

 

“Toplumun ortak değerlerini ne birbiri ile çatıştırırız ne de birbirleri ile yarıştırırız” ifadesini kullanan Milli Eğitim Bakanı, “hepsi bizim değerimizdir yerli yerindedir” dedi.

 

MEB’de siyaseti ben yaparım

 

MEB personellerinin siyaset yapamayacağını belirten Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, “bu bakanlıkta kimse siyaset yapamaz” dedi. Bakanlıkta birilerinin siyaset yapma durumu varsa ayrılır gider siyasete girer açıklamasında bulunan Milli Eğitim Bakanı, “MEB’de eğer siyaset yapacak birisi varsa o da benim” dedi.

 

Böyle bir talepte bulunmam

 

Kurulmuş hükümetin temsilcisi olarak siyaset yapacak kişinin kendisi olduğunu belirten Bakan İsmet Yılmaz “Benim dışımda kimsenin siyaset yapma hakkı yoktur onlardan da böyle bir talepte bulunmam” dedi.

 

Herkesi kucaklayacaklar

 

İl Milli Eğitim Müdürleri başta olmak üzere tüm yöneticileri kasteden Bakan Yılmaz, “evlatları kucaklayacaklar kimseyi ötekileştirmeyecekler” ifadesini kullandı. “81 milyona hizmet götürüp 81 milyonu kucaklıyoruz” politikalarının olduğunun altını çizen Milli Eğitim Bakanı, bizim yaptığımız gibi öğretmenler ve tüm eğitim çalışanlarının da herkesi kucaklaması gerektiğini vurguladı.

 

Soruşturma başlattık gerekeni yapacağız

 

Televizyon Programı Sunucusunun Bartın konusunun son günlerde çok spesifik bir durum aldığının hatırlatması üzerine açıklama yapan Bakan Yılmaz, “Bartın İl Milli Eğitim Müdürü hakkında soruşturma açtık, soruşturmanın neticesini bekliyoruz, soruşturmanın gereği yapılacak, toplumun tamamını kucaklamayan kişilerin bizimle eğitim yolunda yürümeleri mümkün değildir” dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07159
0.072072020-02-21 06:06:21