Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GİRİŞİMCİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI

VİDEO HABER - VİDEO HABER - VİDEO HABER

Okunma: 4695

26.05.2017 19:57

kosgeb bartın, müsiad bartın, kosgeb sertifika, kosgeb girişimcilik kursu bartın
Facebook'ta Paylaş

 

KOSGEB ve MÜSİAD arasında ki protokolle açılan, aralarında ev hanımları ve çalışan bayanlarında bulunduğu Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nu başarıyla tamamlayan 53 kişi sertifikalarını törenle aldı.

 

 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Bartın İl Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Bartın Şubesi arasında imzalanan protokol kapsamında açılan Uygulamalı Girişimcilik Kursunda kursiyerlere 32 saatlik eğitim verildi. Kurs sonunda girişimcilik sertifikası almaya hak kazanan 53 kursiyere sertifikaları törenle takdim edildi.

KOSGEB Bartın İl Müdürlüğü binasında düzenlenen törene Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Bartın İl Müdürü Abdurrahman Usta, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bartın Başkanı Muhammet Aksoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz, Turhan Kalaycı ve belge almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

 

Usta: “İşletme sayısını dört katına çıkardık”

 

KOSGEB Bartın İl Müdürü Usta girişimcilik anlamında son iki yılda Bartın genelinde iyi bir ivme yakaladıklarını kaydedip, “Geçtiğimiz dönemde MÜSİAD ile yapmış olduğumuz işbirliği kapsamında eğitimlerini tamamlayan girişimci adaylarımıza inşallah sertifikalarını vereceğiz. Şimdiden girişimci adaylarımıza hayırlı olmasın diliyorum. Girişimcilik anlamında Bartın’da son iki yılda iyi bir ivme yakalamış bulunmaktayız. Geçtiğimiz 2015 yılı içerisinde bütün yıl boyunca 675 Bin TL destek veren bir kurum iken bugün sadece 4 aylık dönemde sadece girişimcilik desteği olarak 800 Bin TL’nin üzerinde bir destek ödemesi yaptık 2017 yılında. Aşağı yukarı 62 işletmeye bu destek tutarını ödedik. 2016 yılında yine keza bir önceki yıla göre aşağı yukarı girişimcilik desteklerinden faydalanan işletme sayılarını dört katına çıkardık.” Dedi.

 

“40’ın üzerinde istihdam sağlayan işletmelerimiz var”

 

Girişimciler tarafından açılan işletmelerin sürekliliğini sağlayabilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Usta, “Tabi bu rakamların artmasında en önemli nedenlerinden biri de bu girişimcilik eğitimlerinin artmasıdır. Bu kapsamda bu eğitimi tamamlayan kursiyerlerimizin girişimci sayılarımızın artmasına buna katkı sağlayan MÜSİAD İl Temsilciliğine ve yönetimine de teşekkür ediyorum. Bu eğitim sayılarını ne kadar arttırırsak bu eğitimler dolayısıyla işletme sahibi olan girişimcilerimizin de sayısı o kadar artıyor. Girişimcilerimizin artmasından ziyade sürdürülebilir olmasını da biz önemsiyoruz. İnşallah sürdürülebilir ve uzun vadede ayakta kalabilecek olan işletmeler kurulur. Son bir iki yıl içerisinde kurulmuş işletmelerimizden 40’ın üzerinde istihdam sağlayan işletmelerimiz var. Biz bunlardan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Yine istihdam anlamında 20-30 civarında kişi çalıştıran KOSGEB desteğiyle kurulmuş ciddi manada işletme sahibi girişimcilerimiz de var. Bizim amacımız bu girişimcilerin ve işletmelerin sayısını artırmak ve son zamanlarda Cumhurbaşkanımızın da başlattığı istihdam seferberliğine olabilecek maksimum desteği sağlamak.” şeklinde konuştu.

 

 Aksoy: “Vazgeçenler asla kazanamaz”

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Bartın Başkanı Muhammet Aksoy da  girişimcilere ticaret hayatına yönelik uyarılarda bulunarak, “2016 yılında Bartın’da bizim böyle bir imkanımız yoktu. Koordinasyon toplantılarında girişimciliğin desteklenmesi anlamında kararlar alınmıştı. Bizde bu anlamda MÜSİAD olarak KOSGEB’le iş birliği içerisinde kursumuzu planladık. Sağ olsun İl Müdürümüz gerçekten bizlere büyük destek oldu. Desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Girişimcilikte önemli olan vazgeçmemektir. Asla vazgeçmeyeceğiz. Vazgeçenler asla kazanamaz. Mücadele edeceğiz. Çalışacağız ve başaracağız. Şimdiden sizlere başarılar diliyorum.” Dedi.

 

Konuşmaların sonrasında Uygulamalı Girişimcilik Kursunu başarıyla tamamlayan 53 kursiyere girişimcilik sertifikaları törene katılan protokol tarafından takdim edildi.

 

Sertifika töreni KOSGEB Bartın İl Müdürlüğü hizmet binasının önünde çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Etiketler: kosgeb bartın, müsiad bartın, kosgeb sertifika, kosgeb girişimcilik kursu bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10777
0.108282020-05-25 20:38:22