Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÖLBUCAKLI'DAN OLAĞANÜSTÜ KONGRE ÇAĞRISI...

GÖLBUCAKLI'DAN OLAĞANÜSTÜ KONGRE ÇAĞRISI.

Okunma: 692

02.05.2019 10:35

Facebook'ta Paylaş

CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı CHP Bartın İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulları Olağanüstü kongrelerinin yapılmasının zorunlu olduğunu ifade ederek, “Olağan üstü kongrelerin en ivedi şekilde yapılması gerekmektedir.” dedi.

 

Gölbucaklı, söz konusu başvuru dilekçesinde 27 Kasım 2018 tarihinde Merkez İlçe teşkilatının CHP MYK kararı ile görevden alındığını, bundan 2 gün sonra Bartın CHP il yönetiminin söz konusu görevden alma ile ilgili olarak kendilerine bilgi verilip görüş alınmadığı gerekçesiyle toplu şekilde istifa ettiklerini anımsattı.
 

 “Buna istinaden Bartın CHP il yönetimi ve arkasından Merkez ilçe yönetimi de Genel Merkez tarafından yeniden atanarak seçim süreci tamamlanmıştır” diyen Gölbucaklı, seçim sürecinin de artık tamamlandığına dikkat çektiği başvurusunda, CHP parti tüzüğü ve Siyasi Partiler Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince olağanüstü kongreye gidilmesinin kaçınılmaz olduğunu savundu.

 

Gölbucaklı başvuru dilekçesinde şunları kaydetti; “Seçim süreci bitmesi sebebi ile artık atanan yönetim kurulları, Tüzüğümüzün 24,25 ve 26. maddelerinde belirtildiği üzere; ayrıca, Siyasi Partiler Kanununun 19. ve 20. Maddelerinde belirtildiği üzere;  olağanüstü kongrelerin yapılması zorunlu hale gelmiştir. Tüzük ve yasalarımızın bağlayıcı maddelerine istinaden CHP Bartın İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulları Olağanüstü kongrelerinin yapılması zorunludur. Bu konuda görüşlerini aldığımız birçok parti üyelerimiz ve delegelerimizin de talebi bu yöndedir. Olağan üstü kongrelerin en ivedi şekilde yapılması gerekmektedir. Tüzük ve yasalar bizler için bağlayıcı olmaktadır. Olağanüstü kongrelerin yapılmaması halinde her türlü kanuni haklarımızı kullanıp, bu kongrelerin yapılması hususunda üye ve delegelerimizde gerekli girişimlerde bulunarak yasal süreci başlatacağız.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.20867
0.208992020-05-29 19:37:00