Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÖLBUCAKLI'DAN PLATFORM AÇIKLAMASI

BİZDE BU İNSANLARA HALK DENİR...

Okunma: 4626

27.12.2016 17:23

chp, hacı gölbucaklı, ak parti, yılmaz tunç, termik santral, bartın platformu,
Facebook'ta Paylaş

 

Amasra’ya kurulması planlanan termik santral konusunda AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve Bartın Platformu’nun arasında gündem olan açıklamalara CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı’da dahil oldu. Gölbucaklı Bartın Platformu’nu savunarak, “Bizde bu insanlara halk denir. Siz uzaydan mı geldiniz Sayın Tunç?” dedi.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un Amasra’da kurulması planlanan termik santrale ilişkin açıklamalarına Bartın Platformu ağır bir dille cevap vermişti. Platformun açıklamasının ardından Milletvekili Tunç’ta yazılı bir açıklama yaparak Bartın Platformu’nun bir takım ideolojik saplantıları olan kişilerden oluştuğunu ifade etmişti. Tunç’un bu açıklamalarına bu defa CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı’dan cevap geldi. Gölbucaklı açıklamasında Bartın Platformu’nun Bartın halkından oluştuğunu ifade edip, “Bizde bu insanlara halk denir. Siz uzaydan mı geldiniz Sayın Tunç?” ifadelerini kullandı.

 

Tunç gibi sağlam durabilseydiniz

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un Bartın Platformu’nun kimlerden oluştuğunu dahi bilmediğini ifade eden CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, “O platform illaki birileri tarafından mı seçilmiş olması gerekiyor. Memleketine sahip çıkmak isteyen insanların bir araya gelmesi niçin sizi bu kadar rahatsız ediyor? Platform da Ayşe teyzem, Fatma ablam, Hüseyin amcam, Mehmet dayım, öğrencilerimiz, esnafımız, tüccarımız, işçimiz, emeklimiz, çiftçimiz, doktorumuz, avukatımız, akademisyenimiz, bürokratımız yani her kesimden insanımız var. Bizde bu insanlara halk denir.  Siz Uzaydan mı geldiniz Sayın Tunç? Size zahmet olmayıp da termik santral konusunda halkın yanında durmuş olsaydınız, verdiğiniz sözü tutup en önde bizlerle birlikte yürümüş olsaydınız, platformdaki insanların da kim olduklarını öğrenmiş olurdunuz. Konuşmanızda ve sosyal medyada seçilerek geldiğinizi söylüyorsunuz. Evet Sayın Tunç işte “Siz Kimsiniz” dediğiniz insanlar seçti sizi. Kendi haklarına sahip çıkmanız için, memleketinize sahip çıkmanız için seçildiniz. Soyadınızın Tunç olduğu gibi keşke Bartın halkının yanında termik santral için Tunç gibi sağlam durabilseydiniz, 42.000 adet dilekçe verenleri, 2.019 dava açanları ve 12.000 itiraz dilekçesi verenleri yok saymazdınız.” Dedi.

 

Vebalini nasıl taşıyacaksınız?

 

Gölbucaklı açıklamasının devamında halkın Milletvekili Tunç’tan destek beklediğini belirterek, “Konuşmanız da ‘Termik santral Amasra’nın içine mi yapılacak sanki’ diyorsunuz. Termik Santral yapılacak yerin Amasra’ya ne kadar mesafesi var ölçtürmenizi tavsiye ederim. Böyle siyasi ayak oyunları ile milleti kandırmayı bırakın artık. Halk sizden destek istiyor. Bartın Halkının yanında olmanız gerektiği yerde, termiği yapacak olan firmanın avukatı gibi konuşuyorsunuz. Amasra’ya çivi çakmayanlar ahkam kesmiyor Sayın Tunç. Tabi ki insanlar Amasra’ya turistik gezi için gelecekler. Amasra turizm merkezi olan güzide yerlerimizden bir tanesidir. O insanlar ve bizler her zaman Amasra ekonomisine çivi çakıyoruz. Ama siz daha iyisini yaparak Amasra’ya ve Bartın’a koca bir kazık kaktınız.  Siz bir kez de Çatalağzı’na gidin isterseniz. Oradaki insanların durumlarını da inceleyin. Nüfusu Termik yüzünden 1/3 oranında düştü. Son yıllarda Çatalağzı ve o bölgeden Ankara’ya hastalık için gidenlerin % 60’ı onkoloji hastanelerine kanser tedavisi için gitmektedir. Bartın’ın da böyle olmasını mı istiyorsunuz? Bundan 5 yıl sonra onlardan hiçbir farkımız kalmayacak. Bunun vebalini nasıl taşıyacaksınız? Sanayiden bahsediyorsunuz. Bartın’a kaç tane sanayi için fabrika kurdunuz. Organize Sanayi Bölgemiz bile Sayın Hasan Akyol’un Bakanlığı döneminde kurulmuştur. Nerde sizin sanayi diye bahsettiğiniz fabrikalar.” Şeklinde konuştu.

 

Paramızla bize hizmet satıyorsunuz

 

TTK ve göç sorununa da değinen Gölbucaklı, “TTK’yı bile bitirdiniz. Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da insanların geçim kaynağı olan ve zamanında 5000 civarında insan çalıştıran, ülke ekonomisine katkıda bulunan TTK’da şu anda 500 kişi çalışmaktadır. Bunun ise 200 civarı sadece yer altındadır. Bu mu sizin sanayiye, yer altı kaynaklarımıza verdiğiniz değer? Kaynaklarımızı ülkeye böyle mi kazandıracaksınız. Madem öyle, bu kaynaklar birilerine peşkeş çekileceğine, devlet olarak siz yapın. Çıkarın kömürü, insanlar kendi memleketlerinde ekmek yesinler. Dışarıda 2 tane daha Bartın olacak kadar göç eden nüfusumuz var. Getirin onları Bartın’a, sabahları herkes kendi memleketinde, evinde, köyünde ailesi ile birlikte uyansın. İnsanların karşısına çıkıp ‘yol yaptık’, ‘tünel yaptık’, ‘köprü yaptık’ demekten başka bir icraatınız yoktur. 15 yıldır bitirilemeyen barajımızı da unutmayalım bu arada. Siz bunları Sosyal Devlet İlkesi olarak yapmak zorundasınız zaten. Cebinizden mi yaptınız?  Vatandaş bunlara çatır çatır para ödüyor. Bizim paramızla bize hizmet satıyorsunuz. Ekonomi bitmiş durumda. Önce insanların karnını doyuracak iş imkânları yaratın. Seçimlerde yaptığınız gibi makarnayla, salçayla değil. Bu millete balık vermeyin, balık tutmasını öğretin önce.” Şeklinde konuşarak açıklamasını tamamladı.

 

 

Etiketler: chp, hacı gölbucaklı, ak parti, yılmaz tunç, termik santral, bartın platformu,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.11252
0.112832020-02-20 20:28:44