Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÖLBUCAKLI SENARYO DEDİ

GÖLBUCAKLI: “VERİLEN SÖZLERİN HEPSİ BİR RÜYA OLACAK”

Okunma: 5359

13.02.2017 19:13

chp, hacı gölbucaklı,
Facebook'ta Paylaş

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı Hema A.Ş.’de ücretsiz izne çıkarılmak istenen işçiler için AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un devreye girip “Sorunu çözdük” şeklindeki açıklamalarının senaryo olduğunu ifade edip “Bu sözler referandum sonrasında bitecektir. Verilen sözlerin hepsi bir rüya olacak” Dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı yaptığı basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işsizlik oranını düşürmek adına iş dünyasına seslendiği konuşmasını eleştirerek Türkiye’de işsizliğin yüzde 20’lerin üzerinde olduğunu ve resmi rakamların gerçeği yansıtmadığını ifade edip, “Bırakın artık bu yalan beyanlarla insanları kandırmayı. Nasıl yapacaksınız da işsizliği bitireceksiniz. Bununla ilgili projeleriniz nelerdir, çıkıp onları açıklayın da iş, aş, ekmek peşinde olan insanların hayalleri ile oynamayın.” Dedi.

 

HEMA A.Ş.’de çalışan ve ücretsiz izne çıkarılmak istenen işçiler hakkında AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un devreye girip “Sorunu çözdük” şeklindeki açıklamalarının da senaryo olduğunu ifade eden Gölbucaklı, “Bu sözler referandum sonrasında bitecektir. Verilen sözlerin hepsi bir rüya olacak.” Dedi.

 

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı işsizlik oranının düşürülmesi ve ücretsiz izne çıkarılmak istenilen HEMA A.Ş. işçilerine yönelik yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Çok değerli basın emekçileri ve saygıdeğer halkımız. Bu günlerde Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve AKP Hükümetinin ağzında “İşsizliği bitireceğiz.” söylemleri dolaşmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yapmış olduğu Toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iş dünyasına seslenerek, “Şu mart dönemi içerisinde işsizlikte oranı gümbür gümbür aşağı çekmemiz lazım.” Dedi. Şu anda Türkiye’de işsizlik oranı yüzde 20’lerin üzerine çıkmış durumdadır. Resmi rakamlar ise bizlere gerçeği yansıtmamaktadır. Bu yalanı bile, vatandaşlara yedirmeye çalışmak için İŞKUR “İşsizliği sıfıra indireceğiz.” Diye açıklama yapıyor.. Bizde bir terim vardır “Atma Ercep Din Gardaşız.” Bırakın artık bu yalan beyanlarla insanları kandırmayı. Nasıl yapacaksınız da işsizliği bitireceksiniz. Bununla ilgili projeleriniz nelerdir, çıkıp onları açıklayın da iş, aş, ekmek peşinde olan insanların hayalleri ile oynamayın.

 

15 yıldır düşüremediğiniz işsizlik nasıl olacakta bir ayda bitecek. Yoksa sihirli değneği mi buldunuz? Emri vakilerle iş adamları ne kadar işçi alacaklar? Bir milyon mu? İki milyon mu?  Bütün bu işe alınacaklar referandum da sizin istediğiniz gibi mi tercih kullanacaklar sanıyorsunuz. Herkes çevrilen oyunların farkında. Bu bir referandum rüşvetinden başka bir şey değildir. Referandum sonucu ne çıkarsa çıksın işe alınan insanlar nisan ayından sonra tekrar kapının önüne konulacaktır. Bu gibi ayak oyunlarına halkımız gelmeyecektir.

 

Bartın’da da aynı oyun sergilenmektedir. Sayın Yılmaz Tunç da  HEMA’nın sahibi olan Mehmet Hathat’ı telefonla arayarak 8 ay süre ile ücretsiz izin verilen işçilerin işten çıkartılmayacağı yönünde sözünü almış. Çok ta iyi yapmış. Ama göreceğiz bakalım, bu sözler referandum sonrasında bitecektir. Hepsi birer senaryodur. Nasıl, daha önce söz verdiği halde Termik Santral konusunda Bartın halkının yanında olmadıysa, Sayın Tunç bu seferde aynı şekilde kendini geriye çekecek, verilen sözlerin hepsi bir rüya olacaktır. Sizler, ne yaparsanız yapın, bu yasaları mecliste kavga dövüş çıkarsanız da, millete referandum rüşvetleri verseniz de; bu millet gereken cevabı verecektir. Haydi bakalım işsizliği düşürün de görelim.”    

   

Etiketler: chp, hacı gölbucaklı,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04068
0.041092020-06-07 12:59:44