Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÖLBUCAKLI'DAN BELEDİYEYE SERT TEPKİ...

GÖLBUCAKLI'DAN BELEDİYEYE SERT TEPKİ.

Okunma: 1108

21.11.2018 14:54

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı Bartın Belediyesinin içeriğinde Belediye Çalışmalarının yer alacağı 204 sayfalık 30 bin adet kitap basımına yönelik sert eleştirilerde bulundu. İhalenin 10 Aralık 2018’de gerçekleşeceğini kaydeden ve yaklaşık olarak maliyetinin 400.000 TL ile 500.000 TL arasında olacağını söyleyen Gölbucaklı, “Bu harcamayla Bartın halkının kendilerine verdiği emanete sahip çıkmamaktır. Bizim paralarımız har vurup, harman savruluyor.” dedi.

 

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı Bartın Belediyesinin içeriğinde Belediye Çalışmalarının yer alacağı 204 sayfalık 30 bin adet kitap basımına yönelik sert eleştirilerde bulundu. Gölbucaklı kitap maliyetinin 400 bin ila 500 bin TL arasında olacağını söylerken Belediyenin borçları nedeniyle iflas etmek üzere olduğunu iddia etti.

 

Bartın Belediyesi ne yapmaya çalışıyor?

 

Hacı Gölbucaklı açıklamasında, “Bilindiği gibi ülkemiz çok büyük bir ekonomik kriz yaşamaktadır. Yaşanan bu ekonomik krizle mücadele etmek için Hükümet tasarruf tedbirleri almakta, bu alınan tedbirler başında da Kamuda tasarruf gelmektedir. Hükümetin aldığı kararlar doğrultusunda, kurumlarda israfın önlenerek bütçeye fazla yük binmemesi için çalışmalar yapılmaktadır. Bununla ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarına talimatlar gönderilerek tasarruf için yapılması gerekenler ilgili kurumlara bildirilmiştir. Kurumların harcamalarının azaltılarak israfa son verilmesi istenmiştir. Yaşanan ekonomik kriz nedeni ile ülke bütçesinin zor durumda olduğu ortada iken Bartın Belediyesi verilen talimatlara aykırı bir davranış içinde tasarruf tedbirlerini hiçe saymakta, gelirlerini bol keseden harcamaya devam etmektedir. Ülke böylesine zor ve hassas bir dönemden geçerken, Bartın Belediyesi ne yapıyor? Devletin ortaya koyduğu kural ve kaidelere uymayarak, gelirlerini düşüncesizce harcıyor. Halkın hizmeti için harcanması gereken Belediye gelirleri har vurup harman savrulmaktadır. Durum böyle iken Bartın Belediyesi ne yapmaya çalışıyor?” dedi.

 

204 sayfa 30 bin adet

 

Ekonominin dip yaptığı bu dönemde belediyenin gelirlerini düşüncesizce harcadığını kaydeden Gölbucaklı, “Tasarruf yerine israf yapıyor. Bartın Belediye Başkanı Belediyenin borçlarını ödemesi gerekirken kendi reklamı için harcamalar yaparak, Belediyeyi de borç batağına sokmaktadır. Harcanan paralar hepimizin paralarıdır.  Bu günlerde Belediye Çalışmalarına ait 204 sayfalık, 30.000(otuzbin) adet kitap basımı yapılacağına dair Bartın Belediyesinin 10.12.2018 tarihinde yapacağı ihale dikkat çekmektedir. Yaklaşık olarak 400.000 ile 500.000 bin lira arasında maliyeti olacak bu harcama Bartın halkının kendilerine verdiği emanete sahip çıkmamaktır. Bizim paralarımız har vurup, harman savruluyor.” diye konuştu.

 

Belediye parasıyla bedava reklam

 

Belediyenin borçları nedeniyle neredeyse iflasını ilan edecek duruma geldiği iddiasında bulunarak açıklamalarına devam eden Gölbucaklı, “Seçim arifesi öncesinde Belediye Başkanı Cemal Akın yeniden aday olmuşken, kendi reklamını yapmak için halkın parasını çar-çur etmeye devam mı edecektir? Böylelikle bu işin maddi yükünü halkın sırtına yükleyerek cebinden para harcamadan belediye parasıyla bedava reklam peşine düşmüştür. Belediye; borçları nedeniyle neredeyse iflasını ilan edecek duruma gelmiştir. Bu durumda bu savurganlık da neyin nesidir? Belediyenin milyonlarca lira borcu varken, maliyeti 400.000-500.000 lira tutan bu kitap bastırma işi de nedir? Ayrıca geçmiş yıllarda sorumsuzca kapı önlerine atılarak dağıtılmış olan yine reklam kitapları mahallelerdeki çöp konteynırında yerini almıştır. Bırakın artık bu israfı da tasarruf tedbirlerini uygulayarak,  milyonlarca liralık borçlarınızı ödeyiniz.” dedi. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.26596
0.267582020-05-25 14:31:43