Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÖRÜNTÜLERİN ARDINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Öğrenciler servis şoförleri tarafından sırtta taşınarak karşı kıyıya taşınmışlardı...

Okunma: 11241

16.12.2016 13:56

kurucaşile, çayaltı köprüsü, sel taşkını, yıkılan köprü,
Facebook'ta Paylaş

13 Ağustos tarihinde yaşanan sel felaketinde Bartın'ın Kurucaşile İlçesi'nde Çayaltı Köprüsü yıkılmıştı.

 

Yıkılan köprünün yerine geçici menfez yapılırken son günlerde etkili olan yağmur ve kar yağışlarının ardından dere yatağı taşmış ve yol ulaşıma kapanmıştı.

 

Bölgede öğrenim gören öğrencileri taşıyan servisler Çayaltı Deresi’nde ki taşkından dolayı karşıya geçemeyince öğrenciler servis şoförleri tarafından sırtta taşınarak karşı kıyıya taşınmıştı.

 

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından BTV Haber Merkezi de “Bu görüntülerin sorumluları kim?”  başlığıyla yaşanan çağ dışı durumu kamuoyunun dikkatine sunmuştu.

 

Geniş yankı uyandıran haberin ardından Bartın İl Özel İdaresi’nden açıklama geldi.

 

İl Özel İdare Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “İlimiz Amasra ve Kurucaşile İlçelerinde 12 – 13 Ağustos 2016 tarihlerinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle yıkılan ve büyük hasar gören 7 adet köprüden 5 adedi (Çakrazova – Göçkündemirci – Alapınar – Çayaltı Ömerler-Aydoğmuş Köyleri Köprüleri) Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından zemin etüt ve projeleri hazırlanarak 13 Aralık 2016 tarihinde DSİ’ye gönderilmiştir.

 

Diğer 2 adet köprünün: Şenyurt ve Çayaltı Köyiçi köprülerinin zemin etüt ve projeleri de hazırlanmış olup, köprü yapım işlerine ait ihalesinin yapılması için 06 Ocak 2017 gününe tarih alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Denildi.

Etiketler: kurucaşile, çayaltı köprüsü, sel taşkını, yıkılan köprü,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

3.7491
3.749712020-07-06 15:01:36