Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÜZELCEHİSAR'A GELEN TURİST İHTİYAÇ KARŞILAMAKTA ZORLANIYOR

...

Okunma: 611

18.07.2019 16:07

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Özel İdaresi tarafından Güzelcehisar sahilinde sürdürülen çalışmalar devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla Güzelcehisar’ın bölgede turizm yıldızı olması planlanırken çalışmalarla beraber gün yüzüne çıkan mağduriyetler ise hem esnafı hem de tatil için Güzelcehisarı tercih eden yerli ve yabancı turistleri zor durumda bırakıyor.

 

80 milyon yıllık olduğu bilinen lav kayalıklarının bulunduğu Güzelcehisar sahilinde İl Özel İdaresinin çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz yıl lav kayalıklarının turizme kazandırılması için sahile yapılan yürüyüş yolunun ardından sahil bandının gerisinde kalan kısımlarda yeni çalışmalar başlatıldı. Tuvalet, duş, kafeterya, yürüyüş yolları gibi olanakları bir arada sunacak çalışmalar devam ederken bölgedeki işyerlerinin mühürlenmesi esnafları ve tatilleri için Güzelcehisar’ı tercih eden yerli ve yabancı turistleri mağdur ediyor. Vatandaşlar içecek su, çay, yiyecek ve tuvalet ihtiyaçlarının teminin de zorlanırken esnaflar ise haksız bir şekilde işyerlerinin mühürlendiğini iddia ederek haklarını aramak için mahkemeye başvurmuş durumda.

 

Geçtiğimiz gün yetkililer, Güzelcehisar Köyü sahilinde faaliyet gösteren işyerlerini inceledi. Yapılan tespitler sonucunda yetkililer, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadan faaliyet gösterdiği gerekçesiyle ve Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nin 10. 07. 2019 tarih ve 8487 sayılı oluru ile büfe, kamping, duş ve tuvaletleri mühürledi.

 

Yaşanan bu gelişmenin ardından işyeri mühürlenen esnaflardan bazıları ruhsatlarının olmasına karşın işyerlerinin haksız bir şekilde mühürlendiğini iddia ederek mahkemeye başvurduklarını belirttiler.

 

Esnafların yanı sıra tatillerini Güzelcehisar’da geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ise içecek su, çay, yiyecek ve tuvalet ihtiyaçlarının teminin de zorlandıkları görüldü.

 

80 milyon yıllık lav sütunları ile birlikte eşsiz doğa güzelliğine sahip Güzelcehisar’ı bölgenin turizm cazibe merkezi yapacak çalışmaları takdirle karşıladıklarını kaydeden vatandaşlar bölgedeki işyerlerinin mühürlenmesinin ise ihtiyaçlarını karşılamak noktasında kendilerini sıkıntıya soktuklarını söylediler.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.1994
0.199892020-04-03 21:15:23