Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HALEP DİRENİŞİNE DESTEK

Bartın Özgür-Der Temsilciliğinin öncülüğünde yapılan basın açıklamasıyla Halep zulmü kınandı ve zulme uğrayanlar için dua edildi.

Okunma: 3199

06.12.2016 12:09

bartın özgür-der, halep, destek, eylem, bartıntv, bartın haber, haber bartın,
Facebook'ta Paylaş

 

Arap Camii önünde toplanan Bartın Özgür-Der mensuplarına diğer İslami STK’ların da destek vermesiyle gerçekleştirilen eylemde ‘’Halepli Mazlumların Yanındayız’’ ve ‘’Halep’in Çığlığına Sessiz Kalma’’ pankartları açıldı.

 

Ayrıca eylemde ‘’Halep Halkı Yalnız Değildir!, Bartın’dan Halep’e Direnişe Bin Selam!, Yaşasın Ümmet Dayanışması, Müslüman Zulme Boyun Eğmez!, Katil İran Suriye’den Defol!, Katil Rusya Suriye’den Defol!, Katil Esed Suriye’den Defol!, Halep Halkı Yalnız Değildir!, İşbirlikçi Hainler Hesap Verecek sloganları atıldı.

 

Takdim konuşmasını gerçekleştiren Şuayb Mekeç: “Halep halkı üzerinden İslam ümmetine ders verilmeye çalışılıyor. Katil İran, Rusya, Esed ve onların işbirlikçisi olan PKK, PYD kardeşlerimizi katlediyor ve direnişi sindirmeye çalışıyor. Ancak başta Halep halkı ve mücahitleri olmak üzere İslam ümmeti bu zorbalığa karşı direniyor, direnmeye de devam edecek Allah’ın izniyle. Müslüman halklar şunun bilincinde olmalıdır ki; Halep’in düşmesi demek Anadolu’nun, Kudüs’ün bütün bir coğrafyamızın düşmesi demektir. Bu yüzden Halep’in direnişine destek vermek bütün Müslümanların şu an için en öncelikli sorumluluklarındandır.”  Dedi.

 

Ardından Aydın Kuloğlu tarafından basın açıklaması okundu.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 

“Bugün bir kez daha Suriye’den yükselen feryadın acısını hissederek burada toplanmış bulunmaktayız. Katil Esed diktatörlüğüne karşı, Suriye halkı tarafından Mart 2011’de Deraa’da başlatılan onurlu direniş, 6 yıldır devam ediyor.

 

Suriye halkının onurlu cihadı, bir yandan küresel oyun kurucu zalim sahtekârların, kirli yüzlerindeki maskeyi düşürürken; diğer yandan coğrafyamızda boy veren işbirlikçi hainleri, satılık kalemleri, mezhepperest fanatikleri, kokuşmuş pasif teşkilatları da ifşa ediyor. Kısaca Suriye cihadı, hakla batılın, iman ile küfrün, mümin ile münafığın, Musalarla Firavunların, ümmete kazık atanlarla sabır ve zorlukta yardımlaşanların, birbirinden ayrıştığı, safların netleştiği, adeta Furkan Savaşı’na dönmüş bulunuyor.

 

Özgürlük, adalet ve iman uğruna seferber olunan bu yolda, 600 bin evladını şehit veren, milyonlarca evladını yaralı ve muhacir bırakan, Müslüman bir halkın, tarifi imkânsız acılarına rağmen, modern dünyanın hiçbir adım atmaması; aksine doğrudan veya dolaylı olarak katillere destek vermesi, yaşanan trajediyi daha da derinleştiriyor.

 

Suriye halkının direnişi karşısında tutunamayan Baas diktatörlüğünü kurtarmak için,  Esed’in yardımına koşan, mezhepperest İran devleti, İran’ın silahlı örgütleri, Irak, Afganistan, Pakistan gibi ülkelerden getirilip İran’ın mezhepçi idealleri uğruna Suriye’yi işgal eden onlarca fanatik Şii örgütün karadan işlediği katliamlara, Rusya ve Esed uçakları havadan vurarak destek oluyor.

 

Tüm bu güçlere rağmen diz çökmeyen Suriye direnişi, katil Rusya’nın savaşa tüm gücüyle dahil olmasıyla, çok daha yıkıcı, ahlaksız bir katliama maruz kalmıştır. Rusya, Esed, İran şer ittifakının en yoğun şekilde saldırıp katliam yaptığı şehir, Suriye cihadının kalesi, direnişin sembolü hâline gelen Halep olmuştur. Halep direnişini kıramayan katil ittifak, dünyanın da sessizliğinden güç alarak, uluslararası anlaşmalarla yasaklanmış olan kimyasal silahlara, misket bombalarına, vakum bombalarına, varil bombalarına kadar,  katliamın boyutunu yükseltmiştir.

 

Son iki haftada Rus ve Esed uçaklarının vurduğu kuşatma altındaki Doğu Halep’te artık fırınlar ekmek çıkaramıyor, yaralıları tedavi edecek hastane bulunmuyor. Rus uçakları bilinçli bir şekilde fırınları, hastaneleri, okulları, camileri ve halkın temel ihtiyaçlarını karşılamak için çıktığı toplu mekanları vuruyor. Halep’e deprem etkisi yaratan sığınak delici bombalar atılıyor ve enkazların altından her gün onlarca kadın ve çocuk cesedi çıkarılıyor. Son iki haftada katledilen sivil sayısı 600’ü geçerken, yaralı sayısı tam olarak bilinmiyor.

 

Rusya ve İran’ın katliamlarına uydurduğu “terörle mücadele”   kılıfı Halep’i imha etmenin gerekçesini oluşturuyor. Bugün için terörle mücadele bahanesine sığınan Batılı devletlerin aslında terörü destekleyen asıl unsurlar olduğu herkese malumdur. Katil IŞİD bahanesiyle Irak ve Suriye’de yeniden bölgeyi dizayn etmeye kalkışan ABD ve yandaşlarının terörizmi bir bahane olarak kullandığı ve bölgemizi ateşe attığını biliyoruz.

 

Suriye’de IŞİD’le mücadele bahanesiyle, katil PKK/PYD çeteleriyle işbirliği yapıp Kuzey Suriye’yi işgal etmek isteyen ABD’nin sığındığı yalanlarla, Rusya’nın Halep’i vururken sığındığı yalanların aynı olması bir tesadüf değildir. Nitekim “Fırat Kalkanı” operasyonu ile ABD’nin maskesi düşmüş, Batı dünyasının hevesleri  kursaklarında kalmıştır. Allah’ın izniyle Halep direnişi de Rusya ve İran’ın gerçek terörist olduğunu açığa çıkartmıştır.

 

Mısır, Suriye ve Irak’ta yaşanan darbe ve katliamlar aslında İslâm ümmetine yönelik topyekün bir operasyonun halkalarıdır. Nitekim 15 Temmuz akşamı girişilen alçaklık darbesi de bu genel operasyonun bir halkasıdır.

 

Bu manada Halep direnişi sadece Haleplilerin, Suriye’nin değil; tüm İslâm ümmetinin onur savaşıdır. Türkiyeli Müslümanlar,  bu durumda Halep direnişine sadece insani yardımlar yapılmasını değil; Halep’te direnen Müslümanların her türlü modern silahla açıktan ve güçlü bir şekilde desteklenmesini talep etmelidir. Çünkü bugün Halep düşerse yarın İstanbul düşer. Halep kazanırsa özgür Kudüs’ün yolu açılır. Bu yüzden Halep’i, Musul’u, Gazze’yi savunmak, İSTANBUL’u  ve Anadolu’yu  savunmaktır. Asıl olan, terörist  ABD, Rusya, İran ve tüm işbirlikçi şer odaklarının planlarını boşa çıkarmaktır.

 

Evet, Halep tüm dünyanın gözü önünde yanıyor... Kadim İslâm medeniyetinin göz bebeği olan şehirlerimiz, adeta silinmek isteniyor. Halep, üzerine ölü toprağı serpilmiş bir ümmetin , aleyhinde, Allah’a şahitlikte bulunarak direniyor. Halep ümmetin suskunluğunu, acizliğini, konformist nemelazımcı sinmişliğini yerin dibine batırırcasına, vakur ve izzetle, yalnız Allah’a dayanarak, ümmetin şerefini koruyor.

 

Tüm zulümlere rağmen Halep direnecek ve Allah’ın izniyle, Suriye cihadı zafere ulaşacaktır. Şüphesiz ki Allah’a kafa tutan Amerika, Rusya, İran ve tüm küresel tağutlar ve onların kirli işbirlikçileri,  bir gün gelecek, ataları Firavun gibi, Nemrut gibi,  tarihin karanlık çöplüğüne gömüleceklerdir. Rabbimizin Al-i İmran / 12 de buyurduğu gibi :    Kafirlere de ki: “Siz mutlaka yenilgiye uğrayacaksınız ve toplanıp cehenneme doldurulacaksınız. Orası ne fena yataktır!” (Al-i İmran / 12)”

Etiketler: bartın özgür-der, halep, destek, eylem, bartıntv, bartın haber, haber bartın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.5913
0.591782020-07-07 04:53:56