Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HALEP İÇİN YOLA ÇIKTILAR

İHH tarafından başlatılan "Halep'e Yol Açın" organizasyonuna katılarak destek verecek olan 49 kişi Bartın’dan dualarla yolcu edildi.

Okunma: 5888

16.12.2016 16:34

ihh, bartın, halep, 49, halep'e yol açın,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın İHH Şube Başkanı Selami Ünsal "Halep'e Yol Açın" organizasyonuna destek vermek üzere Bartın’dan yola çıkan 49 kişi için düzenlenen uğurlama töreninde yaptığı açıklamada Halep’te insanlık dramı yaşandığına dikkat çekti.

 

Sivil halk çaresizlik içerisinde

 

Bartın İHH Şube Başkanı Ünsal Halep’te sivillere saldırılar gerçekleştirildiğinin altını çizerek, “Mart 2011’den bu yana devam eden Suriye deki katliamlar sınır tanımaz bir şekilde her gün yoğunlaşarak devam ediyor. Son günlerde Halep kuşatması altında yaşanan insanlık dramında Esed rejimin, Rus güçlerinin, Şii İran milislerin ne kadar insafız ve dünya kamuoyunun da bir o kadar insanlıktan nasibini almamış olduğunu gözler önüne sermektedir Katliamlar ve Halep ablukası sonucu her gün sivillere yönelik saldırı gerçekleştiriliyor. İnsanlar saldırılar altında hayatlarına devam etmeye çalışırken aynı zamanda da temel yaşam malzemelerine ulaşamıyorlar. Bölgeden çıkmak istedikleri halde hiçbir yol bulamayan, ölüme terk edilmek ile karşı karşıya gelen çoluk çocuk sivil halk çaresizlik içerisinde. Dün meydana gelen nakiller esnasında da bu çaresizliği yüzlerinden okuyabiliyoruz.” Dedi.

 

Sahipsiz olmadıklarını haykırmak zorundayız

 

"Halep'e Yol Açın" organizasyonu hakkında da bilgiler veren Ünsal, “İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Halep'te ki katliamları kamuoyuna duyurmak ve yardımların ulaşması için koridor açılması amacı ile organize edilen "Halep'e Yol Açın" etkinliği kapsamında ülkemizin dört bir yanından insanlar araçları ile Hatay-Cilvegözü sınırına gidiyor. 14 Aralık İstanbul'dan çıkan yüzlerce araç ve insani yardım TIR'ları ile birlikte Cilvegöz sınır çizgisine hareket etmekte, bu sabah itibariyle Konya'dan devam eden konvoyumuz akşam saatlerinde Hatay yolunda olacak. Bizlerde Bartın'dan 49 gönüldaşımızı Hatay Cilvegöz’e gönderiyoruz. Gerek insani yardım ve gerekse araçlarımız ile konvoya katılım sağlayarak Halep'teki insanlık dramını gündeme taşıyarak sahipsiz olmadıklarını haykırmak zorundayız.” Dedi.

 

Abluka altında yüz bin insan bulunmakta

 

Halep’te yaşanan katliamın durdurulmasını isteyen Ünsal, “Son günlerde görüyoruz ki bu katliamlar ve insanlık vahşeti yetkililer tarafından ve uluslararası kamuoyu faaliyetleri ile durdurulması mümkün olan bir acı tablodur. Buradan insan hayatının önemini her şeyden üstün tutarak söylüyoruz ki, bu zalimane katliamı durdurun, bu vahşete engel olun. Çoğunluğu çocuklar, kadınlar ve yaşlılardan oluşan mazlum sivil halkın feryadı sizlerin vebalinizde. Halep kuşatmasında devletimizin ve vatandaşların yoğun gündem oluşturmaları ve gayretleri sonucu dün ve bu gün yapılan nakiller gerçekleştirildi ve devam etmekte. Fakat bizler bilmekteyiz ki abluka altında halen yüz bin civarı insan bulunmakta. İHH İnsani Yardım Vakfının "Halep'e Yol Açın" organizasyonuna şu kış şartlarının da olumsuzluğu göz önünde tutularak bir an bile vakit kaybetmeden Halep halkı için her türlü desteği sonuna kadar vermek zorundayız. Bu gün buradan yola çıkan arkadaşlarımız "Halep'e Yol Açın" konvoyuna katılarak yardım TIR'ları ile birlikte Cilvegöz sınır kapısına gidecekler ve oradaki organizasyona destek verip geri döneceklerdir. Rabbim bu çaresizliğimizi affetsin ve Halep halkını korusun.” Diyerek açıklamasını tamamladı.

 

Ünsal’ın açıklamalarının ardından "Halep'e Yol Açın" organizasyonuna destek olmak üzere 49 kişi dualar eşliğinde Bartın’dan Cilvegöz sınır kapısına gitmek üzere yola çıktı.

 

Etiketler: ihh, bartın, halep, 49, halep'e yol açın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.15822
0.158732020-07-13 20:50:34