Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HALK OTOBÜSÜNDE GERGİN ANLAR...

Seferleri iptal ettiren olay!

Okunma: 19132

08.10.2018 21:17

halk otobüsü, dolmuş, esenyurt, kampüs, üniversite, bartın, sefer, bartın üniversitesi
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da Halk Otobüsleri ve Esenyurt Dolmuşçuları arasında yaşanan gerginlikler tehditleşme boyutlarına ulaşınca Bartın Halk Otobüsü şoförleri Bartın Üniversitesi Kutlubey Yazıcılar Kampüsüne girmeme kararı aldı.

 

Bartın Üniversitesinin yeni kampüsü olan Kutlubey Yazıcılar Kampüsüne öğrenci taşımacılığı Bartın Belediyesine bağlı Özel Halk Otobüsleri ve Esenyurt Minibüsçüler Kooperatifine bağlı  Esenyurt Dolmuşları tarafından gerçekleştiriliyor.

 

Tartışma gerginliği tırmandırdı

 

Özel Halk Otobüsü şoförleri ve Esenyurt dolmuş şoförleri arasında sıkça yaşanan gerginlik her iki tarafın başkanlar nezdinde yaşadığı tartışmanın ardından doruğa tırmandı.

 

Esenyurt Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Ali Öztürk, Özel Halk Otobüsleri Başkanı Zekai Özdemir’in direksiyon koltuğunda olduğu servis aracına bindi ve Özdemir’le hararetli bir konuşma içerisinde girdi. Konuşma sırasında gerilen ortam halk otobüsü içerisindeki öğrencilerin de korku dolu anlar yaşamasına neden oldu.

 

Öğrenciler taksilerle ulaşım sağladı

 

Özel Halk Otobüsünün güvenlik kamera görüntülerine de yansıyan olayın ardından Özel Halk Otobüsü Şoförleri Kutlubey Yazıcılar Kampüsüne girmeme kararı aldı.

 

Bu kararın ardından şehir merkezinden kampüse gitmek için özel halk otobüsleri durağına gelen öğrenciler servislerin kampüse gitmediğini öğrenince ne yapacaklarını şaşırdı.

 

Bazı öğrenciler Kemer Köprü mevkiinden kalkan Esenyurt Minibüsleri ile kampüse ulaşım sağlarken bazı öğrenciler ise kampüse gitmek için gruplar halinde taksi tuttular.

 

Kampüs seferlerimizi  durdurduk

 

Özel Halk Otobüsleri Başkanı Zekai Özdemir daha önceki tarihlerde aracının lastiklerinin de kesildiğini ifade ederken, “Yaşadığımız olaylar artık kontrolden çıktı. Birçok arkadaşımız tehdit ediliyor. Biz devletin himayesinde kamu hizmeti ve ticaret yapıyoruz. Tabi ki kamu hizmeti önceliğimiz. Yeri geliyor boş gidip boş dönüyoruz. Bugün yaşadığımız olayın ardından kampüs seferlerimizi  durdurduk. İnsanların mağdur olmasını istemiyoruz ama her gün 5-6 kez bu tür olaylarla karşılaşıyoruz. Can güvenliğimiz olmadığı için seferleri durdurduk. Bu işin çözülmesini istiyoruz.” dedi.

 

Hiçbirimizin can güvenliği yok

 

Özdemir açıklamasının devamında Esenyurt minibüsleri ile aynı bölgede çalışmaktan sıkıntı duymadıklarını ancak yaşanan gerginliğin toplumsal bir boyuta dönüştüğünü ve öğrencilere de yansıdığını aktarıp, “Biz onlarla çalışmaktan yana sıkıntı duymuyoruz. Barışın sağlanmasını istiyoruz. Daha önce de yaşadığımız olaylarla ilgili birçok kez uzlaşma sağlanması için çağrıda bulunup başvurular yaptık. Bu işin sonu nereye varacak bilmiyoruz. Hiçbirimizin can güvenliği yok. Daha önceki yıllarda direksiyon başında yumruklanan arkadaşlarımız dahi oldu. Biz insan taşıyoruz. İşimizi yapmak istiyoruz. Bir an önce bu durum çözülsün istiyoruz.” diye konuştu.

Etiketler: halk otobüsü, dolmuş, esenyurt, kampüs, üniversite, bartın, sefer, bartın üniversitesi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05669
0.057062020-05-27 08:53:41