Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HALUK LEVENT AMASRA'DA

Okunma: 1919

07.07.2018 17:25

Facebook'ta Paylaş

Muğla'nın Bodrum ilçesinde on bir yıl önce geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren rock müziğinin sevilen sanatçısı Barış Akarsu, Bugün akşam Amasra’da düzenlenecek gecede, Haluk Levent ve Yiğit Okan şarkılarıyla anılacak.

 

2007 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan, Türk rock müziğinin sevilen ismi Barış Akarsu, bugün akşam Amasra'da, seslendirdiği şarkılarla anılacak.

 

Ünlü şarkıcı Haluk Levent ve Yiğit Okan'ın sahne alacağı gece saat 20.00'de başlayacak. Rising Star yarışması finalisti Yiğit Okan'ın ardından sahne alacak Haluk Levent, Barış Akarsu hayranları ile birlikte sanatçının sevilen şarkılarını yorumlayacak.

 

BARIŞ AKARSU KİMDİR?

 

Barış Akarsu, 29 Haziran 1979 tarihinde Bartın'ın Amasra ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatını Amasra'da tamamladıktan sonra bir süre boyunca yelken sporu ile uğraştı. Küçük yaşlarda başlayan müzik ilgisi, Amasra'ya gelen müzisyenlerden etkilenmesiyle bir tutku haline geldi.1970 ve 1980'lerin rock ve metal gruplarından etkilenen Barış Akarsu, Antalya'da bir süre animatör ve müzisyen olarak çalıştı. Ardından Ankara'da da bir süre garsonluk, barmenlik ve müzisyenlik yaptı.

 

ATV kanalında yayınlanan Akademi Türkiye adlı yarışmaya katılarak birinci olan Barış Akarsu, yarışmanın ardından İstanbul'a yerleşti ve müzik çalışmalarını burada sürdürdü. Türkiye'nin değişik yerlerinde 200'den fazla konser veren Barış Akarsu, 31 Aralık 2004 tarihinde ilk albümü olan Islak Islak'ı piyasaya sürdü. Aynı yıl içerisinde Islak Islak, Amasra ve Mavi parçalarına klip çekti. 03 Ağustos 2006 tarihinde ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek'i piyasaya sürdü. Bu albümden de Vurdum En Dibe Kadar ve Yaz Demedim parçalarına klip çekti. 2006 yılında Star TV'de yayınlanmaya başlayan Yalancı Yarim adlı televizyon dizisinde başrol rolünü üstlendi ve dizinin ardından kendisine "Alfonso Tarık" lakabı takıldı.

 

Barış Akarsu, 28. doğum günü olan 29 Haziran 2007 Cuma günü akşam saat 22:30 civarında Muğla'nın Bodrum ilçesine 5 km mesafe kala Torba Kavşağı'nda arkadaşlarıyla birlikte bir trafik kazası geçirdi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.36635
0.366742020-05-30 16:50:06