Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HASAN BAYRI ŞİİR YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Birinci seçilen yapıt sahibine bin TL, ikinci seçilen yapıt sahibine 800 TL, üçüncü seçilen yapıt sahibine 600 TL ödül verilecek.

Okunma: 5159

28.09.2016 17:27

HASAN BAYRİ ŞİİR YARIŞMASI BARTIN
Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi tarafından bu sene 19.’su düzenlenecek olan Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı. Yarışma kapsamında dereceye giren şiirlerden birinci seçilen yapıt sahibine  bin TL,  ikinci seçilen yapıt sahibine 800 TL, üçüncü seçilen yapıt sahibine 600 TL ödül verilecek.

Bu sene 19.’su düzenlenecek olan Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları 21 Ekim 2016 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi’ne posta ve kargo yoluyla ya da şahsen elden teslim edilebilecek.

Her yıl yüzlerce kişinin katılım sağladığı Hasan Bayri Şiir Yarışması’na bu yılda yoğun katılım olması bekleniyor. Bu yıl yarışmanın jüri üyeliklerini Cihangir Kasapoğlu, Figen Arslan, Gülsüm Işıldar, Güray Özçelik, Kadir Şişginoğlu, Mustafa Kademoğlu yapacaklar.

Yarışma kapsamında dereceye giren şiirlerden birinci seçilen yapıt sahibine  bin TL,  ikinci seçilen yapıt sahibine 800 TL, üçüncü seçilen yapıt sahibine 600 TL ödül verilecek. Sonuçlar  1 Kasım 2016  tarihinde Bartın Belediyesi’nin www.bartinbelediyesi.comisimli web sayfasında açıklanacak olup, dereceye girenlere ödülleri ise 23 Kasım 2016 tarihinde fuar açılışında verilecektir.

Yarışma Şartnamesi

Bartın Belediyesi 20. Kitap Fuarı kapsamında düzenlenecek olan 19.Hasan Bayrı Şiir Yarışması Şartnamesi şu şekilde; Yarışma amatör-profesyonel herkese açıktır.  Konu serbesttir. Katılımcılar yarışmaya en fazla 3 yapıt ile katılabilirler. Yapıtlar daktilo ya da bilgisayar ile yazılmış olmalıdır. Her yapıt için ayrı rumuz kullanılacaktır.  Rumuzlar en fazla 8 harften oluşacaktır. Yapıtlar 6 kopya halinde bir zarfın içine konmalıdır. Yapıtların bulunduğu zarfın üzerine rumuzlar yazılacaktır. Ad-soyad, özgeçmiş, adres, telefon vb. bilgileri içeren ayrı bir zarf hazırlanacak, bu zarfın üzerinde ise yapıtların rumuzları yer alacaktır. Şiirlerin bulunduğu kâğıtlara isim, adres, telefon vb. bilgiler yazılmayacaktır. Sadece rumuz yazılacaktır. Yarışmaya jüri üyeleri ve birinci dereceden akrabaları katılamaz.

 Yapıtların en geç 21 Ekim 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi’ne elden veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir. E-Posta ile gönderilen şiirler yarışmaya kabul edilmemektedir. Posta veya kargo ile gönderilen yapıtların gecikmesinden Bartın Belediyesi ve Fuar Komitesi sorumlu olmayacaktır.  Dereceye giren fakat başka bir yapıttan alıntı olduğu sonradan tespit edilen yapıtların sahiplerine verilen ödül geri alınacaktır. Daha önce başka bir yarışmada ödül almış şiirler ile yarışmaya katılınamaz.  Yarışmaya katılan herkes şartnameyi kabul etmiş sayılır.

 

Etiketler: HASAN BAYRİ ŞİİR YARIŞMASI BARTIN
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10397
0.104312020-02-19 15:52:55