Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HAYAL VE İNANÇ

Ercan Aydın yazdı...

Okunma: 2368

14.12.2017 17:44

ercan aydın, bartın, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’da son zamanlarda hükümetimizin yaptığı yatırımlar takdire şayandır. Bunda tabii ki en büyük katkısı olan da AK Parti Barın Milletvekili Sayın Yılmaz Tunç’tur. Bunu inkar etmek gerçekten nankörlüktür.

 

Bir taraftan Ankara’da yatırımların programa alınması bir taraftan ödeneklerini aktardıkları ihalelerin yapılmasını ve inşaatları yerinde denetleyerek projelerin hızlı bir şekilde vatandaşların hizmetine sunulmasını sağlamak kolay değil.

 

Bundan 15 yıl önce Bartın’a bir baraj değil 3 baraj yapılacağını, yeni valilik binasının biteceğini, yeni Adliye Binası inşaatına başlanacağını, bizzat bizim ABA İnşaat olarak yaptığımız Devlet Hastanenin tamamlanarak arkasından 400 yataklı şehir hastanesine başlanacağını, üniversite kurulup bir anda öğrenci sayısının 15 bine ulaşacağını, Amasra’ya ve Kurucaşile’ye tüneller yapılarak ulaşılacağını, her yerde okulların yenileneceğini, devasa projeler yapılacağını söyleselerdi o günkü şartlarda “sen bir doktora git” derdim. Çünkü o zamanlar bunları hayal etmek bile gerçekten delilikti.

 

Başta bu süreçte görev yapan Milletvekillerimize ve katkısı geçen herkese sonsuz teşekkür ederim. Herkesin eleştirdiği “bunlar devletin asli görevleri, tabi ki yapacaklar” tartışmalarına girmek istemiyorum. Sadece şunu diyebilirim 15 yıl önce devlet yok muydu? Hükümetler yok muydu? Onlar neden yapmadılar? Neyse, amacım bu konulara girmek değil. Asıl konumuz daha çok tartışılan istihdamın Bartın’da arttırılması ve Bartın’ın göç veren değil göç alan il olması için neler yapılması gerektiği.

 

Burada da Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a daha önce olduğu gibi yine çok iş düşüyor. Birincisi ve en önemli konu Organize Sanayi Bölgesi. Yeni fabrikaların açılması için Ankara ve İstanbul’dan gelecek ham maddelerin ulaşımını en kısa yoldan ulaştırmak için Karabük yolunun duble yol olarak tamamlanması ve Ahmet Usta rampasının tünelle geçilmesini sağlamak.

 

İkincisi yine Organize Sanayi Bölgesine ithal olarak gelecek olan ham maddeleri ile üretim yapıldıktan sonra gidecek olan ihracat malzemelerinin en kısa yoldan trafiğe de takılmadan Bartın Limanına ulaştırmak için yeni yapılacak çevre yolunun Akmanlar rampasından ve başka bir yerden mutlaka bağlantısını yapmak. Organize Sanayi Bölgesinin çevre yolundan direk İnkumu ve Limana bağlanması Bartın trafiğinin en az %30 rahatlaması anlamına gelir.

 

Üçüncüsü 98 yılından beri çok konuşulan ve Bartın tarihinin en büyük projesi diye düşünülen Bartın Irmağı Islah Projesi ve rekreasyon alanlarının düzenlemesi.

 

Dördüncüsü demir yolunun Bartın’a getirilmesi.

 

Beşincisi Bartın’da yeni imar alanlarının açılması.

 

Eğer bu saydığımız 5 proje bir an önce hayata geçerse ve Filyos Vadi Projesi de hızlı bir şekilde tamamlanırsa, inanın o zaman Bartın önümüzdeki 10-15 yıl içinde Türkiye’nin parlayan yıldızı olacaktır ve göç almayı boş verin belki de en çok ihracat yapan iller sıralamasında en iyi yeri alacaktır.

 

Şunu unutmayalım ki başarmak için önce hayal etmek sonrada inanmak gerekir.

 

Gayret ve azimle gerisi kendiliğinden gelecektir.

 

Saygılarımla.

Etiketler: ercan aydın, bartın, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.16512
0.165532020-05-31 12:47:07