Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HEDEFİMİZ SADECE SEÇİMLERİ KAZANMAK DEĞİL

...

Okunma: 3393

23.12.2017 18:38

turhan kalaycı, bartın, bartın il başkanı, kongre, bartın kongre, 6. olağan kongre
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın 6. Olağan İl Kongresinde tek liste ile gidilen seçimlerde görevlendirildiği İl Başkanlığı görevini tescilleyen İl Başkanı Turhan Kalaycı kongre konuşmasında önemli mesajlar verdi. Bartın’da sadece seçim odaklı hedeflere kilitlenmeyeceklerinin altını çizen Kalaycı, “Bizim hedefimiz sadece seçimleri kazanmak değildir. Bizim başka bir hedefimiz de düzenin, güvenin, istikrarın ve büyümenin kalıcı olmasını sağlamaktır. Yarınlarımıza daha güzel bir Bartın, daha güzel bir ülke bırakmaktır.” diye konuştu.

 

AK Parti Bartın 6. Olağan İl Kongresinde salonu tıklım tıklım dolduran partililere seslenen AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında, “Bartın İl Kongremizin başarılı geçmesini, Bartın’a, Bartınlılara, partimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. İnanıyorum ki bugün ki bu kongre Bartın’ın gelecekte daha güzel ve gelişmiş bir şehir olma yolunda önemli bir mihenk taşı olacaktır. Bizim kongrelerimiz bir bayramdır, şölendir, hasret gidermek için buluştuğumuz andır. Kardeşlik ve dostluk havasında geçen her kongremiz bizi daha çok güçlendirmektedir. Bu görkemli toplantımız bizim milletimize duyduğumuz sevdanın eseridir. Bugün dargınlık ve küskünlüklerden sıyrılma günüdür. Bugün paylaşma, kucaklaşma ve el ele vererek birlik olma günüdür. Bugün ben davası yapma, ayrı düşme ve bölünme günü değildir. Bugün dışlama, hor görme günü değildir. Bugün hak ve hakikatte buluşma ve her gönle ulaşma günüdür. Bizler bugüne kadar sevinçlerimizi de, üzüntülerimizi de tek yürek olarak yaşadık. Bugün Bartın tarihi bir güne şahitlik ediyor. Bize inandığı, güvendiği, destek verdiği ve zor zamanımızda yanımızda yer aldığı için Bartın’da yaşayan, kalbi bizimle atan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bizim davamız Türkiye’dir, Bartın’dır

 

Kalaycı konuşmasının devamında AK Parti’nin hizmette bir marka olduğunu ifade ederek, “Değerli yol arkadaşlarım, hükümetimiz ve AK Parti’miz her zaman Batı Karadeniz’in nadide yöresi olan Bartın’a ayrı bir önem göstermiştir. Daha önceki dönemlerde yapılmayan birçok hizmeti gerçekleştirmiştir. Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor, Bartın değişiyor ve değişmeyen tek şey tüm bunları karşılayan tek partinin AK Parti olduğu gerçeğidir. AK Parti hizmette bir markadır ve çalışmanın adresidir. Heyecanıyla, coşkusuyla Türkiye’yi aydınlık geleceğe taşıyacak vizyona sahiptir. AK Parti demokrasinin teminatıdır. Kurulduğu günden buyana menzili değişmeyen, kararlılığı eksilmeyen ve millete umut veren tek partidir. AK Parti’yi diri tutan milletten aldığı güç ve destektir. Halkıyla oluşturduğu kopmaz bağıdır. Biz Allah’tan başka hiçbir gücün karşısında eğilmeyiz. AK Parti olarak hep milletin durduğu yerde dururuz. Bizim için şahsi bir dava yoktur. Bizim davamız Türkiye’dir, Bartın’dır ve milletimizin geleceğidir. Bugüne kadar ilkelerimizden taviz vermedik. Parti olarak büyüdük ama gerçeklerimizden ayrılmadık. Devletin diliyle değil muhabbetin diliyle konuştuk. Siyasetin diliyle değil gönül diliyle konuştuk. Yönümüzden şaşmadık ve istikametimizi yitirmedik. Halkımızdan kopmadık, yorgun ve hareketsiz kalmadık. Hep iri olduk, diri olduk ve elif gibi dimdik olduk. Birlik olalım dedik kucağımızı açtık, yakın olalım dedik bağrımızı açtık. Bundan sonrada aynı şekilde ve aynı düsturla yolumuza devam edeceğiz. Diklenmeyen ama her zaman dik duran bu kutlu yürüyüşümüzün mimarı, halkının hizmetkarı, azimli ve kararlı liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, vefakar ve çalışkan Başbakanımız Binali Yıldırım’ın yol arkadaşı olmakla iftihar ediyorum. Bu açıdan son derece mutluyum. Ayrıca Bartın’ın Ankara’da ki gururu, dostum, dava arkadaşım Milletvekilimle beraber yürümekten son derece onurluyum.” dedi.

 

Hedefimiz sadece seçimleri kazanmak değil

 

Tek hedeflerinin seçimleri kazanmaktan ibaret olmadığını da sözlerine ekleyen Kalaycı, “Bartın bildiğiniz gibi her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ilimiz. Gerek ekonomik anlamda, gerekse tarımsal anlamda ülkemizin katma değer üreten şehirleri arasında yerini almıştır. Sürekli gelişen bir şehrimizdir. Bizim hedefimiz sadece seçimleri kazanmak değildir. Bizim başka bir hedefimiz de düzenin, güvenin, istikrarın ve büyümenin kalıcı olmasını sağlamaktır. Yarınlarımıza daha güzel bir Bartın, daha güzel bir ülke bırakmaktır. Biz AK Parti olarak hiçbir zaman kişisel bir dava üzerinde durmadık. Ben yol arkadaşlarımıza bugüne kadar göstermiş oldukları fedakarlıklardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Arzumuz gök kubbede hoş bir seda bırakmak, Bartın’a hizmet etmek ve hizmetlerle anılmaktır. Yüce Allah Türkiye’nin geleceğine sahip çıkma mücadelesinde irademizi ve azmimizi karşılıksız bırakmasın. AK Parti sevdalılarına daha nice büyük kongrelerimizi, artan bir coşku ve heyecanla gerçekleştirmeyi nasip etsin. Bartın il kongremizin tekrar teşkilatlarımıza, Bartın’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Etiketler: turhan kalaycı, bartın, bartın il başkanı, kongre, bartın kongre, 6. olağan kongre
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05775
0.058072020-05-31 07:07:19