Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HEPSİ EL EMEĞİ HEPSİ GÖZ NURU

Hediyelik eşya fuarında yüzlerce el emeği göz nuru ürün beğeniye sunuldu.

Okunma: 2277

26.12.2017 18:29

el sanatları, fuar, el emeği, göz nuru, hediyelik eşya, hediyelik eşya fuarı
Facebook'ta Paylaş

Bu yıl 18’incisi düzenlenen El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarında 63 stantta yüzlerce ürün Bartın halkının beğenisine sunuldu. Yeni yıl öncesi açılışı gerçekleştirilen ve 30 Aralık tarihine kadar açık kalacak fuar yeni yıl hediyesi arayanlar içinde alternatif niteliği taşıyor.

 

Bartın Belediyesi’nin bu yıl 18’incisini düzenlediği El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı’nın açılışı törenle yapıldı. Yüzlerce hediyelik eşya ve el sanatı ürününün satışa sunulduğu fuar ilk gününde büyük ilgi gördü.

 

Bartın Belediyesi tarafından Belediye Sosyal Tesislerinde bu yıl 18’incisini düzenlenen El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı’nın açılış törenine Bartın Valisi Nusret Dirim, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Bartın Müftüsü Mahmut Gündüz, Belediye Başkan Yardımcıları H.Taner Çetin, H. Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Başkan Akın: “Bu yıl 63 tane katılımcı var”

 

Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “El Emeği Göz Nuru olan bu güzel sergimizi, fuarımızı açıyoruz inşallah. 18. sini gerçekleştiriyoruz. Bu yıl 63 tane katılımcı var. Kurum kuruluş, vakıf veya hanımefendilerin açmış olduğu. Ben hayırlı olsun diyorum. Bu güzel fuarımızın inşallah kazançları da bol olsun. Yöreseller bol bol satılsın. İnşallah el emeklerine gerçekten faydalı olur diye düşünüyorum. Biliyorsunuz daha önceden dernek kurmuştuk. Yöresel El Sanatları olarak . 160 tane bayanımız orada kendi evlerinde yaptıklarını getirerek satışını yapıyorlar. 3 tane yine işyerimiz var. Biri İnkumu’nda, biri Belediye Bahçesi’nde biri de Yalı mevkiinde. Orada değerlendirilmelerine çalışıyoruz. Yine bazı panayırlara, fuarlara gidiliyor. Tekrar hayırlı uğurlu olsun ve 18 seneler daha da uzasın diliyorum.”dedi.

 

Vali Dirim: “Emeklerin zayi olmamasını diliyorum”

 

Bartın Valisi Nusret Dirim de konuşmasında, “18. El Emeği Göz Nuru Hediyelik Eşya Fuarı’nın açılışını birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu fuara geçen yıl da katılmıştım. Bartın’ın yöresel el sanatlarının günümüze yansımalarını burada görebiliyoruz. Tabi daha çok hanımefendilerin emekleriyle oluşan ürünler yer alıyor sergide. Onların emeklerinin zayi olmamasını diliyorum. Hak ettiği değeri bulsun. Bu fuar tabi bir satış yeri aynı zamanda. Hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum. Emek verenlere, Bartın Belediye Başkanımızın şahsı ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

 

Konuşmalarının sonrasında fuar açılışı protokol üyelerinin kurdele kesimi ile gerçekleşti. Daha sonra protokol üyeleri ve davetliler fuarı gezerek satışa sunulan el emeği göz nuru ürünleri inceleyerek bilgiler aldılar.

 

63 stantta el emeği göz nuru yüzlerce ürünün sergilendiği fuar 30 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

Etiketler: el sanatları, fuar, el emeği, göz nuru, hediyelik eşya, hediyelik eşya fuarı
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08327
0.083652020-05-31 06:38:18