Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HER GÜN 1650 KİŞİLİK YEMEK PİŞİRİLİP DAĞITILIYOR

...

Okunma: 2413

19.05.2018 19:46

bartın belediyesi, cemal akın, aş evi, yemek, yemek dağıtımı, bartın haber, ramazan, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi Aş Evi yardımsever vatandaşların da katkısıyla her Ramazan Ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine sıcak aş ulaştırmaya devam ediyor.

 

Bartın Belediyesi Aş Evi Ramazan ayının girmesiyle beraber ihtiyaç sahiplerine sıcak aş ulaştırmak için çalışmalara başladı. Geçtiğimiz yıllarda eski Belediye Garajında bulunan binada hizmet veren Aş Evi bu yıl ise Bartın Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde hizmetlerini sürdürecek. Yardımsever vatandaşların da katkısıyla her gün 530 haneye 1650 kişilik sıcak aş ulaştıracak olan Bartın Belediyesi Aş Evi Ramazan ayı boyunca toplamda 48 bin civarında kişiye sıcak aş sağlamış olacak.

530 haneye sıcak aş ulaşacak

 

Belediye Aş Evi hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yardımsever vatandaşların katkısıyla her gün aş evinde pişirilen iftarlık ve sahurluk yemeklerin belediye tarafından kaplarla ihtiyaç sahibi 530 haneye ulaştırılacağını söyledi.

 

Günlük 1650 kişilik yemek dağıtımı

 

Belediye Başkanı Cemal Akın açıklamasında, “Mübarek Ramazan Ayı’nın gelmesi ile Aş Evimizi açmış bulunuyoruz. Burada 1650 kişilik yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu dağıtımı da evlere veya talepte bulunan vatandaşlarımızın bulunduğu yerlere yapıyoruz. Bu işle İtfaiye ve Temizlik İşleri Müdürümüz Mustafa Kanmaz Bey ilgileniyor. Aşçılarımız ve dağıtım ekibimiz olmak üzere 2 ayrı grup çalışıyor. Muhtarlarımızdan gerekli evrakları alarak bizlere müracaat eden vatandaşlarımıza sefertasları ile sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. Ramazan Ayı boyunca yaklaşım 48 bin civarında yemek dağıtımında bulunacağız.” dedi.

 

Yardımsever vatandaşlarımız katkıda bulunuyorlar

 

Aş Evi ve sıcak yemek dağıtımında yardımseverlerin katkılarına da değinen Başkan Cemal Akın, “Bu çalışmamıza yardımsever vatandaşlarımızın katkısı çok büyük.  Kimi yardımsever vatandaşımız zekâtını belediyemize vererek, kimi vatandaşımız market alışverişi yaparak, kimi vatandaşımız da makbuz almak kaidesi ile nakdi yardımda bulunarak bu hizmetimize katkıda bulunuyorlar.  Bu çalışmamızın yanı sıra Ramazan ve Kurban Bayramı dönemlerinde muhtarlıktan gerekli evrakları alan vatandaşlarımıza gıda yardımında da bulunuyoruz. Bu çalışmamızda yaklaşık 3 bin koli şeklide gerçekleşiyor. Bu dağıtımların kime gittiğini ben bilmiyorum. Özelliklede öğrenmek istemiyorum.” diye konuştu.

 

Gereken desteği vermeye çalışıyoruz

 

Halkın dertlerine, sıkıntılarına yardımsever vatandaşlarla birlikte derman olmaya çalıştıklarını ifade ederek konuşmasına devam eden Başkan Akın, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir düsturuyla hareket ediyor,  gereken desteği vermeye çalışıyoruz. Ben yardımsever vatandaşlarımıza ve görevli personelimize çok teşekkür ediyorum.  Ayrıca İslam Âlemine bolluk, bereket ve huzur getirmesi dileklerimle, tüm halkımızın Ramazan Ayı’nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

 

Etiketler: bartın belediyesi, cemal akın, aş evi, yemek, yemek dağıtımı, bartın haber, ramazan, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.03729
0.037692020-02-28 08:20:11