Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HER YIL 100 BİN BİTKİ ÜRETİLECEK

...

Okunma: 1653

10.07.2018 15:32

bartın belediyesi, park bahçeler, bitki üretim, bitki üretim tesisi, sanayi sitesi, bartın belediye, belediye haberleri, cemal akın, başkan cemal akın, belediye başkanı, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın
Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Binası ile Bitki Üretim Tesisinin açılışı törenle gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Cemal Akın Bitki Üretim Merkezi’nde her yıl 100 bin bitkinin üretileceğini ifade ederken tesiste üretilen bitkilerin Bartın’ın güzelleştirilmesinde kullanılacağını söyledi.

 

Bartın Belediyesi tarafından Sanayi Sitesinde inşa edilen Park ve Bahçeler Müdürlüğü Binası ile Bitki Üretim Tesisi törenle açıldı. Açılış törenine Bartın Vali Yardımcısı Erkan Kalender, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, belediye başkan yardımcıları,  belediye personeli, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

1 milyon TL’ye mal oldu

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın törende yaptığı konuşmada açılışı yapılan bina ve bitki üretim tesisinin Bartın’a 50 yıl boyunca hizmet verecek şekilde planlanıp inşa edildiğini ifade ederek, “Bartın Belediyesinin bir hizmet alanını Bartın’a daha iyi hizmet verebilmesi için açılışını gerçekleştireceğiz. Bartın Belediyesi olarak Bartın’a hizmet veren her alanımıza önem vermeye çalışıyoruz. Bunlardan bir tanesi ulaştırma Müdürlüğümüzdü. Ulaştırma Müdürlüğümüz içerisinde elektrik, motor, mobilya, fen işleri ve diğer hizmetleri konuşlandırdık. Bir diğer çalışmamızda 65 yıl önce Kavaklı Bölgesi’ne yapılmış olan İtfaiye Müdürlüğü Binamızın taşınmasıyla ilgiliydi. O günün şartları altında ilimize güzel hizmetler sunan İtfaiye Müdürlüğü Binası ilimizde ki araç sayının artması, Kavaklı Caddesi’nin şehir merkezi içinde kalması gibi çeşitli şartlardan ötürü hizmet vermekte zorluk çekiyordu. Bu müdürlüğümüze de Sanayi Bölgesi’nde çok iyi şartlar altında hizmet verebilecek şekilde düzenledik. Bugünde Park ve Bahçeler Müdürü Hizmet Binası ve Bitki Üretim Merkezinin açılışını gerçekleştireceğiz.  22 Mayıs 2017’de bu projemizin çalışmalarına başladık. Sözleme bedeli ve yapmış olduğumuz işçilikle birlikte yaklaşık 1 milyon TL’ye mal oldu. Burası hem Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün idari binası hem de Üretim Merkezi olarak hizmet verecek. İlimize birçok değişik konuda hizmet veren Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ayrıca Bitki Üretim Merkezi’nde yılda ortalama 100 bin bitki üreterek Bartın’ımızı güzelleştirmeye çalışacak.” dedi.

 

Bir açılış daha…

 

Başkan Akın diğer çalışmalar hakkında da bilgiler verdiği konuşmasında, “İtfaiye Binamızın Sanayi Bölgesi’ne taşınmasıyla boşalan  Kavaklı’da ki binanın güçlendirme ve restorasyon çalışmalarını tamamladık.  Bu binamızda Sosyal Hizmet Merkezi, Yaşam Merkezi, Paylaşım Merkezi ve Nur Hayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi olarak hizmet vermeye başladı. Allah nasip ederse önümüzde ki günlerde açılışını gerçekleştireceğiz. Bir diğer çalışmamızda Gazhane Kültür Parkı’nın bulunduğu alana Kültür Sanat Sokağı yaptık. Bir iki aya kadar oranında açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca otizm ve down sendromlu çocuklarımızla ilgili de bir sosyal proje gerçekleştirdik.  Eski Mezbahane olarak bilinen binamızın ihalesini gerçekleştirdik. Bir hafta içinde burada da çalışmaların başlayacağını düşünüyorum.  Park Bahçeler Serası’nın buraya taşınmasıyla Kemerköprü Mahallesi Arka Sokak’ta boşalan alanda bir park alanı yaratacağız. O bölgede 8 bin 500 metrekarelik alanımız var. Yıkımını gerçekleştirdik. O bölgeye de çok güzel bir park yapacağız. Banklarıyla, yürüyüş yollarıyla, kamelyalarıyla, aydınlatmalarıyla o bölgeye hizmet vereceğiz.  Bir çalışmamızda Trafik Eğitim Parkı ile ilgili olacak. Erenler Yurdunun bulunduğu bölgede belediyemize ait alanda da bu çalışmayı hayata geçireceğiz.  Bu çalışmalarımızın hepsini halkımızla kol kola girerek, Belediye Başkan Vekillerimizle, Belediye Başkan Yardımcılarımızla, Belediye Meclis Üyelerimizle, müdürlerimizle personelimizle birlikte yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Açılış konuşmasının ardından dualar okunarak kurban kesimi gerçekleştirildi. Başkan Akın, binanın ve tesisin açılışını protokol üyeleriyle birlikte gerçekleştirdi. Başkan Akın ve davetliler açılış sonrasında binayı ve tesisi gezerek bilgiler alırken daha sonra davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Etiketler: bartın belediyesi, park bahçeler, bitki üretim, bitki üretim tesisi, sanayi sitesi, bartın belediye, belediye haberleri, cemal akın, başkan cemal akın, belediye başkanı, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

2.17812
2.178592020-02-28 12:17:06