Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Hıdırellez etkinliğinde buluştular

Kızıllar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından Hıdırellez Şenliği gerçekleştirildi.

Okunma: 1061

09.05.2022 15:34

Facebook'ta Paylaş

Kızıllar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından düzenlenen Hıdırellez etkinliği AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Metin Çetin'in katılımıyla gerçekleştirildi. 

Kızıllar Köyünde düzenlenen etkinlikte, Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. Etkinlikte konuşan Kızıllar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Niyazi Güner, "Yeni bir orman sezonu başlaması münasebetiyle vermiş olduğumuz davetimize katılarak bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyor, şahsım ve kooperatif ve ortaklar adına hepinize en içten dileklerimle selamlıyorum. Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bu etkinlikler insanları birbirlerine yakınlaştıran ve aynı düşünceli duygularla buluşturan, günlük kaygı ve sınıflardan uzaklaştıran, topluma sevgi veren birlik beraberliği sağlayan dostluğun barış anlayışı en yüksek düzeyde yaşandığı bu özel günler artık köyümüzde geleneksel bir hale gelecektir. Öncelikle yeni üretim sezonunun kooperatiflerimiz için kazasız, belasız bol kazançlı geçmesini diliyorum1997 yılında kurulan kooperatifimiz 134 ortağı ve 25 çalışanıyla Yıllık ortalama sekiz bin metreküp üretim yapmakta ve yöre ekonomisine üç milyon TL katkı sağlamaktadır. Orman-İş Kolu Madencilik-İş Kolu'ndan sonra riskli iş koludur. Dolayısıyla Çok meşaketli, zor kaza ve ölüm riski yüksek bir meslektir. Nitekim birçok ortağımız bu zor işi yaparken can vermiştir. Bu vesileyle onları da saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun." dedi. 

 

“Zor bir mesleği icra ediyoruz”

Güner, "Tabii bu mesleğin zorlukları sadece bunlarla sınır değildir. Orman köylüsünün ve kooperatifinin en büyük sorunları fiyat ve dikili satış sonudur. Ormancılık işinin en büyük girdisi olan akaryakıt artışları, maliyetleri yükseltmekte olup gelirlerin düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle 2021 yılında uygulanan enflasyon fark ödemesinin 2022 yılında da orman köylüsüne enflasyona ezilmeyecek şekilde devam ettirilmesi en büyük beklentimizdir. Orman kooperatiflerimizin sorunları çözümü için bize yardımcı olan Bartın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç'a huzurlarınızda teşekkür ediyor, bundan sonra da her konuda desteğini esirgememesini temenni ediyoruz. Kızıllar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak orman iktisali yanında yöremizde yetişen odun dışı orman ürünlerinden kestane, ıhlamur, kuşburnu ve kozalak pekmezi gibi ürünlerin toplanması, pazarlanması ve işlenmesine yönelik büyük projeler önceliğimiz olacaktır. Düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğe katılan herkese ayrı ayrı teşekkür diyor orman çalışanlarına kazasız bir üretim sözünü diliyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum." diye konuştu. 

“Kooperatiflerimizin yanındayız”

Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can da yaptığı konuşmada, "Baharın müjdecisi Hıdırellez etkinlikleri bu bölgede daha önce Öncüler Köyü'nde de yapılan bir etkinlikti. Bundan sonra da Kızıllar'da da devam edecek, anladığımız kadarıyla. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kooperatifler bölgemizin ekonomik anlamda en temel taşları. Bu vesileyle bizler için çok önemli. Yöremizin ekonomik anlamda en büyük destekçileri. Tabii kooperatiflere sahip çıkma noktasında biz de elimizden geldiği kadar imkanlarımız nispetinde başkanlarımız ne zaman davet ederse yanlarında olmaya özen, gayret gösteriyoruz. Bu etkinliğin birlik ve beraberliğe katkı sağlamasını, vesile olmasını diliyorum. Kooperatife hizmet eden, kuruluşundan bugüne kadar bütün başkanlarımıza teşekkür ediyorum, iş kazalarnda vefat eden üyelerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Hıdırellez etkinliklerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi. 

“Mükemmel bir coğrafyadayız”

 

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da yaptığı konuşmada, "Kızıllar Kooperatifi Başkanı Niyazi bey gerçekten çok aktif bir başkan. Ben birliği, beraberliği sağladığı için, bölgede sivil toplum örgütlerinin öncülüğünü yaptığı için kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten orman bizim bir nimetimiz. Ankara'dan doğuya doğru, aşağıya doğru gittiğinizde hep dağ, taş, hiç böyle bir ağaç yok. Şimdi ben bir anekdot anlatayım. Şimdi Suudi Arabistan'dan bir misafirimiz geldi Bartın'a. Tabii burayı gezdirdik. İstanbul'a beraber gittik. Oradaki Araplara şöyle anlatıyor burayı. Şecerad kesiyor yani Arapça olarak. O kadar ağaç var ki diyor. Her taraf ağaç diyor. Cennet gibi diyor burası diyor. Gerçekten bizim bölgemiz mükemmel, coğrafi konum olarak mükemmel bir bölge. Bundan faydalanmak gerekir. Ben tekrar bu programı düzenleyen dernek başkanımıza çok çok teşekkür ediyorum. Hıdırellez bayramınızı da tebrik ediyorum. Hayırlı günler diliyorum" şeklinde konuştu. 

“Bereketli bir sezon olsun”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da şunları söyledi: "Hıdırellez Bayramı vesilesiyle bir araya geldik. Ramazan-ı Şerif'i geride bıraktık. Ramazan ayında kooperatifimizin iftar yemeğinde sizlerle burada bir arada bulunmuştuk ve hayırlısıyla bayrama eriştik ve bayramı da geride bıraktık. Geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum. Hayırlara vesile olsun. Bugün de Hıdırellez Bayramı dediğimiz, kooperatifimizin artık yeni sezona başladığı, artık her tarafın yeşillendiği, bahar bayramı olarak da bilinen Hızır Aleyhisselamla, İlyas Peygamberin buluştuğu eski Türklerden bu yana kutlanan ve Osmanlı Devleti'nde de 6 Mayıs'tan 8 Mayıs'a kadar olan Hızır Günleri 8 Mayıs sonrası da Kasım günleri olarak adlandırılan geleneksel bir günde sizlerle beraberiz. Bu güzel günde bizleri bir araya getiren kooperatif başkanımız Niyazi Bey'e emeği geçen tüm hemşehrilerimize çok çok teşekkür ediyoruz. Bereketli bir sezon olsun inşallah. Kaza, bela olmasın. 

“Her zaman yanınızdayız”

Ormancılık zor iş. Bu zor koşullarda çalışırken elbette ki hayatını kaybedenler de oldu geçmişte. Onlara da Allah'tan rahmet diliyoruz. Cenabı Allah bir daha bu tür kazalar göstermesin, kazasız, belasız bir çalışma hayatı diliyorum. Buralar bizim memleketimiz, memleketimizi geliştirmek, kalkındırmak, orman köylümüzün daima yanında olmak için biz her zaman gayret gösteriyoruz. Kooperatif başkanlarımızla, muhtarlarımızla o burada bahsettiği gerek dikili konuları, gerek fiyat konularıyla ilgili her daim her daim gerek Orman Bakanımızla, gerekse Orman Genel Müdürümüzle bir sıkıntı olduğunda, bir tıkanma olduğunda mutlaka devreye giriyoruz. Bundan sonra da inşallah her zaman her zaman Orman köylümüzün yanında olmaya devam edeceğiz inşallah. Yeter ki ülkemizin birlik ve beraberliği devam etsin. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. 

“El birliği ile çalışmaya devam edeceğiz”

Tabii birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen şer güçlere de fırsat vermeyeceğiz. Nefret siyaseti için çalışanlar var. Ülkemizde kutuplaşmayı körüklemek isteyenler var. Bunlara bugüne kadar milletimiz hiçbir zaman fırsat vermedi ve bundan sonra da vermeyecek. Ülkemizin gelişmesi, kalkınması için el birliğiyle gece gündüz cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Durmadan çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Ben bu duygu ve düşüncelerle bugüne kadar kooperatifimize, Kızıllar'a katkısı olan tüm kooperatif üyelerine, yöneticilerine çok çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da yine hem başkanımıza hem de yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında kolaylıklar diliyor, hepinizin Hıdırel Hıdırellez Bayramı'nı kutluyorum. Sevgi, saygı, sunuyorum. Sağ olun, var olun.”
 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0104
0.011482024-07-24 01:56:04