Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İDDİALAR VE HABERLER HAKKINDA BU DEFA O KONUŞTU! Bartın Ulus

...

Okunma: 2375

03.08.2019 13:23

Facebook'ta Paylaş

 

 

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ilçede tartışma konusu olan ve haberlere de yansıyan “sundurma” olayı ile birlikte hakkındaki iddialara karşılık açıklamalarda bulundu.

 

Makamında basın mensuplarını ağırlayan Başkan Uzun ilk olarak sundurma olayına açıklık getirirken hakkındaki iddialara yönelikte açıklamalar yapıp basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

 

 

Başkan Uzun konuşmasında, “Bir süredir ilçemize yakışmayan konuşmaların olduğunu sizler takip ediyorsunuz. Ben ilçemizin bu şekilde gündeme gelmesini istemediğim için bugüne kadar basın manasında sessiz kaldım. Konunun muhatabı esnaflarımız ile toplantı yaptım, onlarında doğruyu gördüklerini gördüğüm için Ulus’a, Ulus un ticaretine zarar vermemek adına sessiz kaldım. Ama bazı arkadaşlar susmamızın edebimizden değil korktuğumuzdan zannederek terbiye sınırlarını aşmaları, böyle bir toplantıya sebebiyet verdi.” dedi.

 

Ulus’ta bir sundurma olayı yaratılmaya çalışıldığını kaydeden Başkan Uzun, “Olayın geçmişini ben size özetleyeyim. Bahse konu alan içerisinde bulunan bir esnafımız işyerinin önüne, bina arsasının dışında kalan, halkımızın ortak yaşam alanı bölümüne bir sundurma yapma talebinde bulundu. Konu incelendi uygun olmayacağı iletildi. Bu kardeşimizde haklı olarak yanında bulunan diğer işyerlerini örnek gösterdi. Konu ile ilgili talimatımı verdim, incelettim. Gerçekten bu röportajlara konu olan sundurmalar belediyeden izinsiz olarak uzun süre önce yapılmış. Bunun üzerine ilgili binaların sahiplerine sundurmaların kaldırılması için bir uyarı yazısı yazdık, sağolsunlar onlarda kaldırdı. Şimdi burada saptırılan birkaç konu var.Hiç kimseye ceza yapılmadı, niyetimiz dedikleri gibi kötü olsaydı yapardık. Konuda muhatabımız röportaj vermek isteyen kişiler değil, bina sahipleriydi.” dedi.

                 

Başkan Uzun kendi yakınlarına ayrıcalık yaptığı hakkındaki iddialar üzerine ise, “Şimdi bana kul hakkı yemek gibi çirkin benzetmeleri yapan kişilere iletmek istiyorum ki, önce “kul hakkı” nın kelime manasını öğrensinler, sonra da arkalarında duranların yaptıklarına baksınlar. Ben hiç kimseye, halkımızın, çocuklarımızın ortak yaşam alanlarını haksız yere kullandırıp kul hakkı yemedim. Siyasi menfaat için oraya buraya bir şeyler yaptırıp göz yummadım. Benim bir akrabamın sundurmasının olduğundan bahsediyorlar, birincisi o işyerinde bahsettikleri işleri yapanlar daha önce CHP den Meclis üyesi arkadaşlarım, onlardan daha sonra akrabam devir alınıyor. Ayrıca orada da bir hata, kusur da yok. Yapılan yer kendi alanı içerisinde, kimsenin ortak alanını keyfi işgal etmiyor. İkincisi; yine sundurma olayına bağlı olarak “Başkana yakın kişilerin kaldırım işgaline izin verildiği” gibi çirkin cümleler kuruluyor.  Tarafsız gözle bakıp fark ettiniz mi bilmiyorum, şöyle komik bir olay var. Bizi ceza vermek ile suçlayan kişilerin röportajlarını izledim, arkalarında işyerlerinde halkın ortak alanını masalar ile işgal ettikleri gözüküyor. Yani kendi mesnetsiz suçlamalarını aslında kendileri boşa çıkarıyorlar. Doğru, ben esnaflarımıza kaldırım işgali konusunda göz yumuyorum. Ama fark etmek istemedikleri şöyle bir durum var; ben bunu tüm esnaflarımıza ayırt etmeden yapıyorum. Röportajda güya çektikleri fotoğrafları gösteriyorlar ya, insanda hayâ olur. Bir sürü CHP üyesi, CHP’den Meclis üyeliği yapmış yapan esnafımız var. Baksınlar onların işyerlerine. Hangisine, ne cezası yapmışım?” dedi.

 

Vatandaşın yolunu kapatmadıkları sürece, trafiğini engellemedikleri sürece esnafların helal para kazanmalarını istediğini de sözlerine ekleyen Başkan Uzun, “Esnafım helal parasını kazansın istiyorum. Ama bu güya benim ceza verdiğim kişiler bir baksınlar ne yaptıklarına, komşusunu, akrabasını, arkadaşını şikayet ediyor. Manipülasyona geliyorlar, farkına değiller.” şeklinde konuştu.

 

Başkan Uzun kendisinin Ulus Doğa Park Oteli ve ULUBEL işletmesinden maaş aldığı iddiaları hakkında da konuşarak, “Benim oradan maaş alma, gibi şeyler uyduruyorlar.Seçim zamanı onlar söyledi, yalanladım. Seçim bitti hala söylüyorlar, yoruldum artık. Bizim Ulusa Hizmet Gibi bir görevimiz var. Artık ya bu olay ile alakalı bir belge, bir bilgi varsa paylaşsınlar da benim de bilgim olsun. Ya da sussunlar. Komik duruma düşüyorlar. Konuyu Ziya Paşanın sözü ile özetleyelim, “ Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. “ Artık yalanlar ile Ulus un yakasını bıraksınlar, ben doğmamış çocuğun bile hakkı olanı size yedirmem.” dedi.

 

Başkan Uzun ayrıca Ulus’a yeni sanayi alanı kazandırma konusunda çalışmalarının devam ettiğini söylerken Ulus’a bir fabrika kurulması konusunda da temaslarının sürdüğünü ifade etti.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00499
0.005562021-09-25 15:14:25