Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İDDİALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

...

Okunma: 13494

06.04.2018 16:24

bartın, devlet, devlet hastanesi, bartın devlet hastanesi, başhekim, abdullah danışman, basın, bartın haberleri, hastane haberleri, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Devlet Hastanesinde yeni Başhekim Abdullah Danışman’ın göreve başlamasının ardından yaşanan süreçle ilgili olumsuz iddialar yeni boyutlar kazanıyor.

 

Bartın Devlet Hastanesinde Başhekim Abdullah Danışman göreve geldikten sonra hastanede bir dizi değişikliklere gidildi. Bu değişiklikler hastanenin içerisinde ciddi huzursuzluklara ve olumsuzluklara neden oldu. Başhekim Abdullah Danışman ve yönetimine ilişkin ardı arkası kesilmeyen iddialara her geçen gün bir yenisi eklenirken Başhekim Danışman ve hastane yönetimi ise tüm bu iddialara kulak tıkamayı tercih etti.

 

Basında yer alan onlarca olumsuz habere karşın Hastane Yönetimi tanışma toplantısının dışında basın mensuplarına bilgi aktarımında bulunmadığı gibi eleştirilere ve iddialara da basın aracılığı ile yanıt vermedi.

 

Hastane Yönetiminin kamuoyuna karşı sessizliği devam ederken hastane içerisinde ise fırtınalar kopma devam ediyor.

 

İşte birbirinden ilginç ve dikkate alınması gereken o iddialar;

 

Acil Yoğun Bakım fotoğrafları hala yayınlanmadı

 

Yeni Başhekim Abdullah Danışman eski acil yoğun bakım fotoğraflarını kendisi yapmış gibi çekip kamuoyu ile paylaştı. Ancak birinci kata yapılan acil yoğun bakım fotoğraflarını hala yayınlayamadı.

 

Birinci kata yapılan yoğun bakım, yoğun bakımın gerekli şartlarını taşımıyor.

 

Acil yoğun bakım müşahade ve gözlem odasına çevrildi.  10 tane yatak otomatikman gitti. Bu servise yatacak olan 10 hasta mecburi olarak il dışına sevk olacak anlamına geliyor.

 

İsteyeni de istemeyeni de acile çektiler

 

Başhekim, Başhekim Yardımcısı, Başhemşire bir kurul oluşturdu. Bu kurul hemşireleri üçerli-dörderli odaya alıp boylarına, poslarına ve kilolarına bakarak “Acile geçmek istiyor musunuz?” diye sordular. Kurul, isteyeni de istemeyeni de acile çekti.

 

Nöbetsiz hemşire nöbetli kısma alındı

 

Acilden çekilen hemşireler özel kısma geçirildiler.

 

Buna karşılık 25 yılının üzerinde çalışma süresi olan ve bu süre boyunca nöbet tutarak artık nöbet zorunlulukları kalkan hemşireler ise nöbet zorunluluğu olan kısımlara geçirildiler.

 

Nöbet zorunluluğu olmayan kısımlara 5-6 yıllık yönetime yakın çalışanlar ve arkasında kuvvet olanlar geçirildi.

 

Hangi doktorların eşi raporlu?

 

İddialar arasında hastanede ihtiyaçtan dolayı heyet raporu almak isteyenlere Başhekimin izin vermediği de yer alıyor.

 

Buna karşın yönetime yakın bazı doktorların eşleri heyet raporlu ve hasta olmadığı halde hastaneden maaş ve döner sermaye alıyor.

 

Neden özel şirkete verildi?

 

Hastanede bilgisayar işini yapan bir kişi devletten maaşını ve döner sermayesini alırken bilgisayar işi özel şirkete verilip özel şirketi de denetleyen başka bir şirkete de tekrar para verildi.

 

Lise mezunu kat sorumlusu yapıldı

 

Kat sorumluları mevzuat gereği üniversite mezunu olması gerekirken lise mezunlarından kat sorumlusu yapıldı.

 

Büyütüldü denilen odada yatak sayısı düştü

 

Endoskobi odası büyütüldü denilirken odadaki yatak sayısı 4 yataktan 3 yatağa düşürüldü.

 

Başhekim odasını neden değiştirdi?

 

Başhekim kendi odasını ayırdı ve hastane personeli de dahil kendini halktan da uzaklaştırdı. Odasının önünden personel ve vatandaş geçmesine izin vermiyor.

 

Kapılar neden kilitlendi?

 

Acil yangın koridorları ve acil yangın merdivenleri için gerekli düzenlemeler yapılmadan geceleri dış kapılara kilit vurulmaya başlandı. Yangın ya da olası bir facia durumunda insanların çıkış yapabilecekleri tek nokta olarak acil girişi bırakıldı.

 

Doktorların döner sermayesi kesildi?

 

Başhekimi şikayet eden bazı doktorların döner sermayesi kesildi.

 

Basın açıklaması öncesinde tehdit

 

Çalışanlar, Sağlık Sen tarafından yapılan Hastanemize Sahip Çıkıyoruz temalı basın açıklamasına katılmamaları için tehdit edildi. Katılanlar hastane yönetimi tarafından üçüncü kattan kameraya çekildi ve katılanlar tek tek tespit edildi.

 

Saat 12:00’da gerçekleşecek basın açıklaması öncesinde basın açıklamasına katılımları engellemek için saat 11:30’da başhekim katlardan ve servislerden herkesi toplayarak toplantıya çağırdı. Tüm birim sorumluları personelin basın açıklamasına katılmaması yönünde tehdit edildi.

 

Korku hastanesine dönüşüm

 

Doktorların odaları habersiz şekilde değiştirildi. Servisi tanımayan hemşireler katlarda görevlendirildi. Katlarda servis hemşirelerinin sayısı azaltıldı. Çalışanlarda korku yaratıldı.

 

Kredili mal alımı nedir?

 

Hastane yönetimi, idareleri piyasadan kredili mal almaya yönlendirip ciddi vade farkları ödenmesine sebep oldu.

 

İzinlere müdahale

 

İzinlere Başhekim tarafından müdahale edildi. Başhekim izinleri insiyatif dahilinde verip-kesmeye başladı.

 

Korkunç iddia - Tüberküloz Laboratuarı kapatıldı

 

Tüm bu iddiaların yanı sıra Tüberkülozlu hastalara yataklı servislerin kapatıldığı da yeni iddialar arasında. Bölgemizde ihtiyaç duyulan bir servis olmasına rağmen iki yataklı ve tek odalı tüberküloz servisi kapatıldı mı?  Tüberküloz laboratuarı kapatıldığı ve tanı konulup tedavi altına alınabilecek hastaların sevk edildiği de o iddialar arasında.

 

Sevk sırasında öldü “Takdiri İlahi” denildi

 

Tüberküloz şüphesi olan ve sevkine gerek olmayan hastaların sevke zorlandığı  bu şekilde ki bir hastanın sevk sırasında yaşamını kaybetmesine “Takdiri İlahi” yorumu yapıldı.

 

Danışman’ın hakkında çıkan haberler fevkalade feci

 

Bu birbirinden endişe verici iddiaların yanı sıra Google Arama Motoruna “Abdullah Danışman Bolu” yazıldığında çıkan olumsuz haberler de dikkat çekiyor.

 

Danışman’ın referansı kim?

 

Bolu’da görev yaptığı sürece hakkında çıkan olumsuz haberlere karşın Danışman’ın neden ve kimlerin desteği ile Bartın Devlet Hastanesi Başhekimliğine atandığı da merak konusu olmaya devam ediyor.

 

Etiketler: bartın, devlet, devlet hastanesi, bartın devlet hastanesi, başhekim, abdullah danışman, basın, bartın haberleri, hastane haberleri, bartın tv
Okuyucu Yorumları

sağ duyu

06.04.2018

olan gariban halka oluyor

Doğrucu DAVUT

06.04.2018

Sayın sendika yöneticisi 8 yıldır kendi adamlarını masa başı görevlere getirirken kendine yakın adamları torpil ve kayırmayla özellikli birimlere getirirken sağlık çalışanları mağdur olmuyorlarmıydı acaba... Başhekim buna dur dediği için mi kötü oluyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00375
0.004312021-12-06 16:41:56